Sparta má nového kondičního trenéra. Je jím Karel Frýd

Na post kondičního trenéra přivádí Sparta Praha futsal Karla Frýda. Ten v roli „kondičáka“ nahradí Lukáše Stránského, se kterým se klub musel rozloučit vzhledem k jeho pracovní vytíženosti. Touto cestou bychom chtěli Karla Frýda přivítat a věříme v kvalitní spolupráci. Zároveň jsme na téma výměna kondičního trenéra vyzpovídali prezidenta klubu Aga Simitči.

Ago, co rozhodlo o tom, že jste k týmu přivedli jako kondičního kouče právě Karla Frýda?
Karel byl můj nápad, a to od začátku, co jsme začali hledat náhradní variantu za Lukáše Stránského. Jsme s Karlem v první řadě kamarádi, ale také je to dlouhodobě můj osobní kondiční trenér, takže vím, co a jak dělá.

Proč u týmu dál nepokračuje Lukáš Stránský, jeho práci jste v druhé polovině minulé sezony vychvalovali?
Samozřejmě jsem pevně věřil, že se s Lukášem domluvíme a že budeme ve spolupráci pokračovat. V jeho případě ale převládla profesionální práce a podmínky ve fotbalové Dukle. Když nám sdělil, že nemůže chodit na zápasy ani na tréninky do haly, a my, jelikož jsme v plném procesu vylepšení a profesionalizace futsalové Sparty, tak jsme se bohužel museli rozloučit, nebo lépe řečeno přerušit vzájemnou spolupráci, ale v tom nejlepším slova smyslu. Všichni ve Spartě bychom mu chtěli za vše poděkovat, protože s týmem odvedl kus kvalitní práce.

Co trenér Beni, přijal variantu v podobě Karla Frýda?
Ano, v tomto ohledu mám dvojitou radost, protože poté, co jsem naznačil, že by kondiční kouč mohl být Karel Frýd, začal mě Beni hned tlačit do toho, ať se s Karlem sejdu a domluvíme se. Je to Beni, kdo má poslední slovo v tom, s kým bude jako trenér spolupracovat, ale v tomto ohledu jsme se názorově absolutně shodli a je důležité i pro dobré fungován klubu, že jsme Karla chtěli oba. Navíc, Karel je kovaný Sparťan, stejně jako celý jeho rodina. Energie a vděk za to, že může nyní být ve Spartě jenom usnadňovali rozhodování jak nám, tak jemu. Jsem nesmírně rád, že to bude zrovna on, kdo se bude po fyzické stránce starat o naše hráče, protože jak už jsem zmínil, vím jaký má styl a co dokáže.  Trénuje dle nejnovějších trendů a ve svém CV má největší sportovce z hokeje, fotbalu, florbalu, ale také nejznámější české celebrity, které někdy vyžadují strašně náročný program přípravy, navíc aby to bylo rychle a přineslo výsledky.

Co byste Karlovi ve Spartě popřál?
Věřím, že jeho sparťanská povaha pomůže týmu nejen po fyzické stránce, ale jak říkal i Beni – „Karel pomůže klukům i co se týče motivace, dobré nálady a toho, aby podali vždy maximální výkon jak v zápase, tak i na tréninku. Tímto bych chtěl ještě jednou Karla v našem sparťanském týmu přivítat. Ať se nám všem daří!