Sparta prodloužila sérii výher, Žabinské Vlky porazila 4:2

V utkání 18. kola 1. FUTSAL ligy přijel do UNYP Areny nováček z Brna. V první půli Žabinští vzdorovali, šli o poločase do šaten za stavu 2:2, ale 10 minut před koncem se sparťané ujali vedení a nedopustili ztrátu na domácí půdě.

Oba týmy vstoupily do utkání aktivně, hosté začali s vysokým tlakem na rozehrávku a v 8. minutě to přineslo kýžené ovoce, když Cenek zachytil rozehrávku Angellota a proti Liboru Gerčákovi nezaváhal, vedení na futsalkách Žabinských nevydrželo dlouho, po pěkné individuální akci se prosadila staronová posila Sparty Diego – 1:1. Další gól přidali sparťané v 18. minutě, poté co Diego našel na delší tyči branky hostů Martina Horu. Minutu na to po dlouhé přihrávce na nabíhajícího Svobodu hosté vyrovnali, do šaten se tedy šlo za stavu 2:2.

Ve druhé půli si Sparta vytvořila velké množství šancí, ale úspěšný byl až ve 30. minutě Bernardo, který ji tak vrátil vedení. Posledním střelcem zápasu byl Angellot, který zužitkoval přihrávku od Diega před prázdnou branku – 4:2.

Beni Simitči: „Jediná věc, co mě může těšit je, že nikdo nehrál dobře. Celý tým hrál špatně, samozřejmě, vyhráli jsme, to je pozitivum, ale s výkonem nemůžu být spokojený. Byli jsme domluvení jinak, trénovali jsme jinak, ale přijdeme na hřiště a hrajeme takhle. Nedá se nic dělat, máme 7 výher v řadě, výsledkově nemůžeme nic jiného než být spokojení. O poločase jsem klukům řekl, ať tu nervozitu hodí za hlavu. Když bylo nejvíc potřeba, vrátili jsme se do hry a nakonec vyhráli.“

AC Sparta Praha – Žabinští Vlci Brno 4:2 (2:2)
Branky: 10. Diego, 18. Hora, 30. Bernardo, 32. Angellot – 8. Cenek, 19. Svoboda.