PŘED ZÁPASEM: Sparta dokončí brněnský dvojboj

Sparta v neděli přivítá na domácí palubovce v rychlém sledu dalšího brněnského soupeře. V pátek si poradila s Žabinskými Vlky Brno, teď se jí postaví Helas. Svěřenci Beniho Simitčiho drží sérii sedmi výher v řadě, hosté jdou do zápasu povzbuzeni dvěma solidními vítězstvími.

Trenér Beni Simitči nebyl s výkonem proti Žabinským Vlkům moc spokojený a ví, že nedělní střetnutí bude vyžadovat více práce. Opět se bude spoléhat na svého tahouna Angellota, který si v 11 zápasech připsal 15 gólů a 14 asistencí. Střelecky se daří i Lukáši Křivánkovi, který má branek 8 a Martinu Horovi, který má o jednu méně. Spartu čeká příští týden televizní duel v Plzni, na který se bude určitě chtít naladit ziskem dalších tří bodů.

Po brněnském derby, které skončilo remízou 3:3, Helas zabodoval naplno na palubovce Olympiku Mělník a zdolal v domácí hale Dynamo České Budějovice 2:0. Kromě čistého konta musí trenéra Tomáše Galiu těšit i střelecká forma Ivan Šarközyho, který po hattricku v Mělníce vstřelil obě branky do sítě Jihočechů. S 11 brankami je nejlepším kanonýrem týmu. Na zápas se určitě těší také David Cupák, který v minulosti ve Spartě působil.

Beni Simitči (trenér Sparty): „Po sedmé výhře za sebou nás čeká opět doma Helas Brno, kde je vidět skvělá práce Tomáše Galii a Davida Cupáka, kteří spolu tvoří ten tým. Myslím si, že nás nečeká vůbec lehký zápas, spíše naopak, očekávám, že se zvedne úroveň tvrdosti a odhodlání, protože všichni víme, jakým stylem Helas může hrát. Nedělní zápas bude s daleko větším respektem z naší strany než ta předchozí utkání, protože Helas beru jako jeden z těch lepších týmů v první šestce. My se s tím musíme poprat, musíme to zvládnout tak, abychom vyhráli a mohli tak do Plzně jet v klidu.“

David Cupák (Helas Brno): “V neděli nás čeká těžký zápas na Spartě, rádi bychom potvrdili dva bodově vydařené zápasy v Mělníku a doma s Budějovicemi. Sparta už není to, co bývala v mistrovské sezóně, věřím, že když podáme zodpovědný výkon do defenzivy, tak si můžeme z Prahy odvézt nějaký ten bodík.”

Zdroj: futsalliga.cz