Sparta po návratu domů smetla Teplice. Bodovaly i staronové posily

Futsalisté pražské Sparty sehráli po dlouhých třech měsících zápas ve své domácí hale na Podviném mlýně. V rámci 14. kola přivítali druhý tým VARTA futsal ligy Svarog FC Teplice. Ačkoliv Pražané inkasovali jako první, dokázali výsledek otočit a po parádním představení zvítězili 7:1.

V kádru Sparty se poprvé po svém příchodu objevily obě staronové posily. Brazilec Wilde a Kolumbijec Angellot a ani jeden z nich nevyšel bodově naprázdno. O tom ale později. Jako první se v zápase radovali hosté z Teplic, když už v první minutě prostřelil Vahalu Tato. To byl ale jediný moment, kdy domácí gólman lovil míč ze své svatyně. Později několika povedenými zákroky přispěl k výhře 7:1.

Ta se začala rodit hned od 2. minuty, kdy vedení Svarogu bleskově smazal parádní ranou Tomáš Drahovský. Tentýž hráč se trefil v 9. minutě znovu, když mu do střelecké pozice posunul míč Angellot a kolumbijská hvězda tak mohla slavit první bod. Když hned vzápětí propálil Jeronima i Kristijan Grbeša vedla Sparta už o dvě branky. U trefy chorvatského střelce si pro změnu připsal první bodový zápis za asistenci Wilde. Stav 3:1 vydržel až do konce prvního poločasu a do kabin šli spokojenější domácí.

Sparta nenechala nic náhodě a hned zkraje druhé půle ukázala, že si jde plně za svým cílem. K palbě zavelel ten nejpovolanější, kapitán Michal Seidler, který dvěma trefami ve 22., respektive 23. minutě upravil na 5:1. Dalšího gólu se diváci dočkali ve 30. minutě, kdy Angellot rozehrál roh na Wildeho a ten ranou pod horní tyč přidal další branku. Na konečných 7:1 pak upravil po spolupráci se Seidlerem Drahovský.

„Chtěli jsme být týmem, který dá první gól a snadněji vstoupit do zápasu. Nicméně jsme rychle inkasovali, ale to nás paradoxně nakoplo,“ řekl na úvod svého hodnocení sparťan Tomáš Drahovský a pokračoval: „V průběhu pár minut jsme zápas otočili a vedli jsme v poločase 3:1. Celkově jsme podle mě v první půli měli hru pod kontrolou.“

Co podle slovenského futsalisty bylo pro vývoj utkání klíčové? „Myslím si, že to byl právě náš rychlý obrat. Když pak na začátku druhé půle přidal Jumbo (Michal Seidler) další dva góly, hrálo se nám ještě o poznání lépe a věděli jsme, že je utkání de facto rozhodnuté,“ uvedl.

Proti Teplicím se znovu ukázala parádní souhra Drahovského se Seidlerem. „S Michalem už jsme pár podobných zápasů sehráli. Dobře se známe a hledáme se už prakticky naslepo. Když pak dáme branku jeden, nebo druhý, jsme za to navzájem rádi,“ přiznal autor hattricku.

Do prvního zápasu po návratu z Corintians naskočil Brazilec Wilde. „Jsem velmi rád, že jsme zvítězili. Nebyl to jednoduchý zápas, ale hráli jsme dobře a v tom musíme nadále pokračovat. Je asi nereálné myslet na to, že bychom vyhráli základní část, ale pokusíme se, abychom skončili alespoň druzí,“ uvedl po zápase a prozradil, jak se po návratu do Sparty cítí: „Musím říct, že o mnoho lépe než před rokem. Nebyl tu špatný tým, ale ten, co je tu nyní je na každé pozici mnohem lepší, a i proto se cítím pohodlněji. Určitě tento kádr má na to, aby udělal titul.“

Sparta – Teplice 7:1 (3:1)
Branky a asistence: 2. Drahovský (Vnuk), 9. Drahovský (Angellot), 10. Grbeša (Wilde), 22. Seidler (Cupák), 23. Seidler (Vnuk), 30. Wilde (Angellot), 33. Drahovský (Seidler) – 1. Tato (Nene).
Sparta: Vahala (Gerčák, Bezstarosti) – Seidler, Drahovský, Grbeša, Novak, Wilde, Angellot, Vnuk, Hora, Amrani, Cupák.
Teplice: Jeronimo (Hůla) – Baran, Novotný, Claudinho, Daniel, Künzl, Šebek, Nene, Teka, Rodrigo Taverna, Tato, Lavička.