Sparta nadále vládne Praze! Slavii deklasovala 11:2

Jubilejní dvacáté futsalové derby Pražských „S“ se hrálo netradičně v neděli od 13:30, před tím velkým fotbalovým. V utkání jasně dominovala Sparta, soupeře z Edenu deklasovala jedenácti góly.

O první branku se postaral už ve 3. minutě Michal Seidler, když dokázal po dlouhé přihrávce z první skórovat. Radost sparťanských fanoušků opět propukla o dvě minuty později, když Tomáš Drahovský našel přihrávkou přes celou šířku hřiště úplně volného Tihomira Novaka, který uklidil balón za záda přesouvajícího se Jana Žežulky. O třetí sparťanskou branku se postaral po povedené otočce a naznačení pohybu do strany Mladen Kocič. V 18. minutě se po hrubce ve vršovické obraně a nahrávce od Michala Seidlera prosadil Amadeu.

Ve druhém poločase s góly roztrhl pytel. Další křížek do střelecké listiny si zapsali Amadeu, Radim Záruba, Michal Seidler, Tihomir Novak, Igor Leovski a Martin Hora. Rovnou třikrát se ve druhé dvacetiminutovce prosadil Tomáš Drahovský, který tak v dnešním zápase zkompletoval hattrick.

Beni Simitči po derby: „Dneska to byl zápas, ve kterém nám opravu o něco šlo. V derby jsem se musel i já sám více snažit v taktických věcech a rozborech, co se týče kvalitních hráčů Slavie, abychom mohli podat co nejlepší výkon. Kluci si zaslouží obrovskou pochvalu, z devadesáti procent splnili přesně, co jsem po nich chtěl. Pokud přejdu některé sporadické šance, tak nám téměř nic nehrozilo. Díky tomu, že hráči plnili zadané instrukce, včetně některých neobvyklých jsme Slavii do ničeho nepustili, takže až nakonec jen korigovali skóre. Hráči si vzali k srdci, že jsme v posledních zápasech inkasovali příliš mnoho gólů, proto jsem chtěl, aby dnes ukázali, že se dokáží soustředit na obranu a na pokyny jak na jednotlivé slávisty od brankáře Žežulky, až po nejlepšího hráče Zárubu, myslím si, že díky tomu jsme to zvládli a ukázali, že to ani derby moc nebylo. Opravdu nemám co vytknout, dokázali jsme přesně, co jsme chtěli, Slavie může být ráda, že to pro ně nedopadlo hůř.“

David Filinger (trenér Slavia): „Měli jsme nějaký plán k zápasu, který jsme si celý týden připravovali, ten však vzal během pár minut, kdy jsme čtyřikrát inkasovali, za své. Všechno po našich individuálních chybách. To už je pak těžké se dostávat do zápasu. Bylo to hodně špatné. Rozhodující byla individuální kvalita hráčů Sparty, ke kterým jsme nedostatečně a nedůrazně přistupovali. Dostat za dva zápasy v derby dvacet branek je obrovská ostuda, našim věrným fanouškům se za dnešní výkon omlouvám.“

AC Sparta Praha vs SK Slavia Praha 11:2 (4:0)

Branky: 3. Seidler, 5. Novak (Drahovský), 15. Kocič, 18. Amadeu (Seidler), 23. Amadeu (Seidler), 31. Drahovský, 32. Seidler (Rick), 34. Drahovský (Seidler), 36. Drahovský (pen.), 37. Novak (Amadeu), 40. Hora – 24. Zaruba (Radovanovič), 40. Leovski (Radovanovič)

Karty:  28. Novak (SPA), 29. Kocič (SPA), 40. Křivánek (SPA)  34. Směřička (SLA), 36. Homola (SLA)

AC Sparta Praha: Vahala (Plecitý) – Rick, Kocič, Amdaeu, Novak, Fejzullahi, Drahovský (C), Křivánek, Hora, Seidler

SK Slavia Praha: Žežulka (Karpiak) – Brychta, Plíšek, Směřička, Jošt, Leovski, Sláma, Radovanovič, Homola (C), Záruba, Hájek, Křemen

Rozhodčí: Kaštánek, Lasch – Vlašič
Text: onlajny.com/Libor Kokoška