Náročný program jsme zvládli, hodnotí Beni Simitči

Spartu v rozmezí deseti dnů čekaly čtyři zápasy, z toho tři venku. Všechna utkání včetně derby zhodnotil trenér Beni Simitči.

První utkání čekalo sparťany proti Tangu Hodonín. Proti poslednímu týmu soutěže nezaváhali a vyhráli vysoko 11:4. Beni Simitči zápas okomentoval takto: „Splnili jsme si první úkol, co máme v programu. Zahráli si mlaďasové, myslím si, že dost, ať už Křivánek, Hora či Fejzullahi. Ostatní kluci si splnili svoji povinnost, co měli. Chtěl bych poděkovat fanouškům obou stran i vedení Tanga za dobrý zápas a přeji jim hodně štěstí do budoucna.“

Po víkendu Sparta mířila do Brna, kde se střetla s místním Helasem a vyhrála 5:4. Trenér však s utkáním spokojený nebyl: „Jsem strašně zklamaný a naštvaný na všechny kluky, bez rozdílu, jak si dnešní zápas odchodili. Chápu, že lehce v hlavě může být důležitost čtvrtečního zápas a nedělního derby, ale takto hrát je neakceptovatelné! A už vůbec ne ve Spartě pod mým vedením!“

Třetí utkání byla repríza finále proti Svarogu Teplice. Ve velmi napínavém televizním zápasu Sparta remizovala 4:4.

„Nejdříve musím pogratulovat domácím, protože se opravdu se snažili. Na taktické poradě jsem kluky upozorňoval, že posílili, že už to nejsou Teplice jako loni, kdy jsme je snadno porazili. Doplnili se šikovně, pro naši ligu je to super, zvedne to kvalitu i naši motivaci, abychom se připravili ještě více. Neřekl bych, že remíza byla spravedlivá, myslím si, že jsme byli o něco lepší, měli jsme více šancí, které jsme bohužel nevyužili. Když to tak necháte, může přijít situace, kdy oni otočí výsledek a vy to nakonec ještě musíte honit. Je to v pořádku, teď už čekáme jen na konec ligy, čeká nás několik kol, což musíme zvládnout. Klukům nemám co vyčíst, stáhl jsem z druhé půle Amadea, který se cítil unavený a na konci ještě Wildeho, který cítil bolest v zadním stehenním svalu. Remízu beru, ale je škoda nevyužitých šancí,“ dodal po zápase Beni Simitči.

Poslední utkání bylo velmi zajímavé, jednalo se o jubilejní dvacáté derby. Sparťané navázali na vysokou výhru z Edenu a doma Slavii nadělili 11 branek.

„Dneska to byl zápas, ve kterém nám opravu o něco šlo. V derby jsem se musel i já sám více snažit v taktických věcech a rozborech, co se týče kvalitních hráčů Slavie, abychom mohli podat co nejlepší výkon. Kluci si zaslouží obrovskou pochvalu, z devadesáti procent splnili přesně, co jsem po nich chtěl. Pokud přejdu některé sporadické šance, tak nám téměř nic nehrozilo. Díky tomu, že hráči plnili zadané instrukce, včetně některých neobvyklých jsme Slavii do ničeho nepustili, takže až nakonec jen korigovali skóre. Hráči si vzali k srdci, že jsme v posledních zápasech inkasovali příliš mnoho gólů, proto jsem chtěl, aby dnes ukázali, že se dokáží soustředit na obranu a na pokyny jak na jednotlivé slávisty od brankáře Žežulky, až po nejlepšího hráče Zárubu, myslím si, že díky tomu jsme to zvládli a ukázali, že to ani derby moc nebylo. Opravdu nemám co vytknout, dokázali jsme přesně, co jsme chtěli, Slavie může být ráda, že to pro ně nedopadlo hůř. Bohužel Slavie již pro nás není soupeřem, který by nás opravdu prověřil. Kdyby kluci zjednodušili hru, nenahrávali si před bránou, mohlo padnout daleko víc gólů. Musím poděkovat fanouškům, sice to tak nevypadalo, ale byla dost velká návštěva. Kdyby nebyl na stejný čas naplánován pochod fanoušků z Letné, mohla být hala plná,“ řekl po obhajobě titulu vládce Prahy Beni Simitči.

„Odehráli jsme čtyři zápasy, máme deset bodů, myslím si, že málokdo by to mohl vydržet s tak úzkým kádrem jako teď máme. Vrátil se nám Amadeu po měsíční pauze, v Teplicích nedohrál zápas Wilde, kluci mají drobné šrámy, když to sečtu, hodně věcí bylo v náš neprospěch, ale program jsme zvládli. V některých zápasech jsem nastavil ekonomický režim, nechal jsem hrát mladé kluky daleko víc, než co by měli, aby si staří odpočinuli. Teď jsme zpátky ve hře o první místo a bude jen na nás jestli zvládneme následující dva zápasy,“ dodal k náročnému programu.