Sparta jde do čela tabulky, Plzeň porazila 6:2

Ve VARTA futsal lize už není tým, který by neprohrál. Sparta ve šlágru posledního kola první části sezony porazila Plzeň 6:2 a jde do čela, Interobal na třetí místo.

Plzeň šla do vedení 2:0. Sparta měla převahu, byla lepším mužstvem. Klíčový moment zápasu přišel dvacet sekund před poločasem, když Vnuk při brejku udělal kličku prvnímu hráči, poté jej obral o balón Wilde. Vnuk si poté dle všeho vyhodil rameno a do hry už nezasáhl. Sparta hned v prvním útoku, který Plzeň bránila bez Vnuka udeřila, dala důležitý gól do šatny.

Ve druhém poločase bylo na Interobalu poznat, že je ovlivnilo zranění Vnuka a docela to byla nuda. Sparta si vše pohlídala a bere tři body.

Beni Simitči: „Za stavu 2:0 pro domácí hned na začátku zápasu jsem byl tak naštvaný na některé kluky, že jsem si říkal, že taktická příprava před cestou do Plzně byla úplně zbytečná! Ukážeme si na videu jediné dvě věci, které Plzeň hraje a přesně z těch situací góly dostaneme. Na druhou stranu jsem byl v klidu, protože znám sílu svého týmu a potvrdilo se to po návratu z 0:2 na 6:2. Stačilo dát kontaktní gól abychom se vrátili zpět do hry a pak už byla jen otázka času kdy ovládneme zápas. Dali jsme na 2:2, poté i na 3:2 a domácí už se svezli v naší režii. Plzeň točila jen pět hráčů, obvykle nás týmy nedokáží porazit v osmi nebo deseti, natož v pěti. Posledních minutách už jsem dostřídal všechny kluky a je obrovská škoda nevyužitých šancí. Křivánek mohl mít hattrick, Brahimi dva góly. Musím říct, že podle plánu jsme po skončení poloviny soutěže první a chceme tam zůstat až do konce soutěže. V posledním zápase tohoto roku nás čekají v sobotu České Budějovice, kam pojedeme s čistou hlavou. Teď nám začíná část oslav po zisku poháru, po výhře v Plzni, po skvělých výkonech v Lize mistrů. “

Marek Kopecký (trenér Plzně): „Zápas šel pro nás podle plánu, jak jsme si řekli, že by to mělo vypadat. Vycházeli jsme z obrany a věděli, že se nám tam budou otvírat okýnka. Šli jsme do vedení 2:0 a měli jsme další, tuším že tři brejky. Bohužel ty individuality Sparty jsou silný a ukázalo se to, stačí jim hrozně málo a jsou hrozně efektivní. Klíčové bylo asi zranění Tomáše Vnuka, kdy šel sám na gólmana a ještě se to snažil vyšperkovat, bohužel se při tom zranil a vzápětí jsme dostali do kabiny na 3:2. Pak už jsem viděl na klukách, že mají hlavy dole, ale nemůžu jim nic vytknout. Sparta prostě tu kvalitu má a nás tohle nesmí zlomit.“

SK Interobal Plzeň vs. AC Sparta Praha 2:6 (2:3)

Branky: 2. Holý (Kovács), 7. Vnuk (Kovács) – 8. Rick (Amadeu), 14. Novak (Kocič), 20. Novak (Drahovský), 22. Wilde (Kocič), 27. Seidler (Drahovský), 35. Brahimi (Wilde)

Karty: 7. Kovács (PLZ) – 16. Amadeu (SPA)