Z prohry se musíme poučit, ví trenér Sparty Simitči. Co podle něj v Teplicích rozhodlo?

Futsalisté Sparty v zápase 3. kola prohráli v Teplicích 3:7. Jak viděl porážku trenér Beni Simitči?

„Musím začít bezpodmínečně gratulací soupeři. Tepličtí nechali na palubovce možná i víc, než čekali, že v sobě mají. My jsme začali zápas tělem v Teplicích, ale hlavami snad ještě v pražské hale. Úvod utkání rozhodl de facto o celém zápase. Mrzí mě přístup hráčů, byl až nepochopitelný a neměl by se nám stávat. Hráči by měli být na utkání soustředění už od posledního předzápasového tréninku. Start jsme propásli a najednou jsme prohrávali 0:3. Ztráceli jsme v soubojích, hráli málo důrazně a nemohli jsme se dostat do tempa. Domácí měli asi i trochu štěstí v tom, že opravdu do čeho kopli, to jim tam spadlo. Naopak co jsme my promarnili za šance, to se nedá slovy ani snad popsat. Myslím, že držení míče bylo tak 70/30 pro nás, čímž jsme splnili svůj plán, ale v zakončení jsme byli v tomto kole asi nejhorším týmem ligy,“ konstatoval trenér Sparty Beni Simitči.

„Nechci se na nic vymlouvat, protože jsme si utkání prohráli my sami tím, že jsme neproměňovali šance a udělali z brankáře Jeronima hvězdu kola. Dokonce jsme nezúročili ani přesilovku. Bohužel se jasně projevilo i to, že kluci, kteří byli na reprezentačním turnaji, toho měli plné zuby. Je nepochopitelné, že se reprezentační akce naplánují tak, že se hraje ještě ve středu v podvečer. Hráči se vám pak vrátí ve čtvrtek a vy je musíte vzít do tréninku, ale prakticky s nimi ani trénovat nemůžete, protože jsou vyšťavení. Je to celé nešťastné a možná by bylo lepší variantou obětovat turnaji víkend, aby se reprezentanti vraceli zpět někdy během úterý. Další věc, která mě mrzí je, že jsem se domluvil s oběma trenéry reprezentací, jak české, tak slovenské, že v posledním zápase budou naše hráče šetřit, ale oni odehráli všechny tři utkání v kuse. Co se týče brankáře, tak tam se nedalo nic dělat, protože se zranil Gerčák a Vahala tak musel odchytat všechny tři duely. Bohužel to na něm bylo v Teplicích znát. Nevím, proč jsme tam neměli tři brankáře, takto po zranění jednoho z nich zbylo vše na toho druhého. To samé bylo ale i u hráčů, na kterých byla únava vidět. Mrzí mě to, protože šlo o turnaj, jehož význam není nijak veliký a takto tlačit na pilu, aby většinu zápasu odehráli naši hráči, tomu moc nerozumím. Přitom na české lavičce během třetího zápasu sedělo několik dalších hráčů a jen se dívali. Třeba Lukáš Rešetár nehrál ani v jednom zápase a nechápu tedy, proč byl nominován. Michal Kovács toho také moc neodehrál s tím, že nemůže prý pořádně kopnout do míče, ale v lize nastoupil. Měli jsme dva gólmany, místo aby tam byli tři. Totéž platí o Drahovském, který hrál za Slovensko všechny zápasy, navíc obrovské penzum minut. Přitom jsme dostali slib, že budou šetřeni a prostřídají se. Tak to ale nebylo. Navzdory všemu si ale myslím, že tohle nerozhodlo,“ uvedl kouč Sparty.

„Prohra byla jen o nás a o tom, že jsme prospali začátek zápasu a rychle prohrávali o tři, později čtyři branky. Celkově to pro nás byl den blbec. Nicméně víme, kde jsme chybovali, musíme se z toho poučit, otřepat a začít se soustředit a připravovat na středeční zápas proti Plzni. Jak jsem před sezonou říkal, hodně týmů může sebrat favoritům body. Bohužel jsem nepředpokládal, že nám se to stane takto brzy. Liga se ale zkvalitnila a to je dobře a čeká nás mnoho dobrých zápasů. Co se týče hráčů, tak ti jsou si vědomi, že udělali mnoho chyb a všichni určitě během víkendu uvidí několikrát záznam zápasu. Navíc si vše společně probereme u videa, poučíme se z vlastních chyb a půjdeme dál. Musíme se rychle zvednout a být připravení na těžkou sérii, která nás nyní čeká, tedy liga a pohár proti Plzni a derby se Slavií. Kolotoč se tedy rozjíždí a až do konce roku se nezastaví,“ řekl na závěr hodnocení Beni Simitči a dodal: „Hlavy vzhůru! Jedna prohra nás určitě nevyvede z míry a neodradí z naší plánované futsalové cesty.“