Sen se naplnil – Sparta futsalovým šampionem

I ve třetím utkání finálové série play-off VARTA futsal ligy začala Sparta velmi koncentrovaně, teplické futsalisty v prvních minutách „držela na uzdě“ a sama si hned v úvodu vypracovala několik velmi dobrých šancí, které ale pochytal stejně jako v Praze gólman Jeronimo. Ani on však nestačil odolávat kombinaci velmi dobře pracujícího sparťanského stroje, který se dočkal nakonec v 8. minutě, když milimetrovou kombinaci zakončil Cupák. Než se domácí stačili vzpamatovat, udeřil nejužitečnější hráč celého ročníku ligy Drahovský, který si dokázal poradit v těžké pozici a podruhé překonal teplického brankáře. Hráči Svarogu se snažili o zvrat, ale naráželi na velmi dobře pracující defenzivu, kterou dokázali hráči v rudých dresech velmi pružně měnit a vyniknout Vahalu mezi třemi tyčemi nechali jen ojediněle. Odpor domácích zlomila Sparta úderem nejlepšího hráče play-off Wildeho. Ten se v úvodu zápasu oproti předchozím dvěma duelům trochu hledal, ale v 16. minutě opět dokázal svou jedinečnost. Výborný výkon týmu plný zdravého sebevědomí podtrhl pět vteřin před koncem poločasu kapitán Seidler, který poslal oba celky do šaten za stavu 4:0 pro Spartu.

Ta už si vítězství ve druhém poločase pohlídala, několik skvělých zákroků předvedl opět Vahala, který bral teplickým poslední zbytky sebevědomí při jejich hře bez brankáře. Snahu hráčům v černých dresech nelze upřít, ale ve finálové sérii na soupeře zkrátka neměli, a to ani v plné sestavě. Individuálně technicky svému soupeři sice stačili, ale to bylo na výborně fyzicky připravenou Spartu hodně málo. Ta udržela ve třetím dějství finálové série navíc i čisté konto, a to soupeře ještě zatížila v Teplicích dvěma zásahy – trefili se oba strategové týmu Novak a Drahovský pět a čtyři minuty před koncem. Výhrou 6:0 potvrdili sparťané svou finálovou suverenitu a poprvé ve své historii získali titul mistra, který navíc umocnili ještě semifinálovým vyřazením dosavadního suveréna posledních let ERA-PACKU Chrudim.

Trenér Beni Simitči dal dohromady silné individuality, které ale celou sezónu dokázaly pracovat pro tým a právě tento moment byl hlavní a rozhodující devízou v cestě za titulem. V tom Sparta předčila všechna mužstva tohoto ročníku Varta futsal ligy, což potvrdilo i vyhlášení všech doprovodných anket.

Ondřej Vahala: „Bylo dobře, že jsme do Teplic jeli za stavu 2:0, nebyli jsme pod žádným tlakem. Defenziva pracovala v celé sérii velmi dobře. Nevím, jestli to bylo tím, že jsme v semifinále s Chrudimí dostávali hodně gólů, nebo slabším finálovým soupeřem. S Chrudimí by asi bylo finále těžší než proti Teplicím.“

David Černý, kapitán Svarog FC: „Byla to pro nás velká zkušenost, jen mě mrzí, že finálové zápasy proběhly takovým způsobem. Ani k jednomu finálovému zápasu jsme nepřistoupili dobře. Vždy jsme brzo prohrávali a vždy to bylo po našich individuálních chybách. Sparta nás jednoznačně přehrála, ukázala svou kvalitu a zaslouženě bere titul. Byla to pro nás velká škola a věřím, že jsme se z toho všichni poučili, že finále se takto hrát nedá. Spartě gratuluji a přeji jí v Lize mistrů hodně štěstí. Celkově sezonu hodnotím určitě kladně. Odehráli jsme nespočet kvalitních utkání v základní části a přenesli si dobrou formu i do play off, kde nás zastavila až Sparta. Všichni se teď těšíme na odpočinek a věřím, že příští sezonu se vrátíme ještě silnější.“