Promarněná šance

Sparta zásluhou famózního Gerčáka v brance přestála úvodní tlak východočeského týmu a naopak hned třikrát během úvodních patnácti minut udeřila. Nejprve se už v páté minutě prosadil Wilde, o devět minut později skóroval Grbeša a o necelou minutu znovu střelecky disponovaný Wilde. Domácí byli dokonale zmrazeni, ale pod tlakem vlastního obecenstva pokračovali v napadání. Jako šťastný tah trenéra Condeho se ukázalo postupné nasazení veterána Romana Mareše, který hru rozpohyboval a opětovná převaha nakonec přinesla domácím i snižující gól Bagatiniho dvě minuty před koncem poločasu, v němž měli chrudimští ještě výhodu “dlouhé” penalty, kterou však Everton neproměnil – nastřelil pouze boční tyč. Do šaten se tak šlo za stavu 3:1 pro hosty.
Ve druhém poločase už Sparta, točící v poli jen šest hráčů, nedokázala účinně podržet míč, poměrně lacino ho v mnoha momentech odevzdávala soupeři a tlak chrudimských tak narůstal minutu od minuty. Gerčák odolával až do dvacáté deváté, kdy ho překonal Koudelka. Vzápětí však předvedl velké sólo Novak a vrátil ve třicáté minutě Spartě dvoubrankový náskok. V tu chvíli se zdálo být rozhodnuto. ERA-PACK však ani tento moment nepoložil. Jako klíčová pro výsledek zápasu se ukázala třicátá sedmá minuta – to nejprve Bagatini snížil na 3:4, aby vzápětí Everton vyrovnal. Řádný hrací čas rozhodnutí nepřinesl,takže se šlo do prodloužení.
A tato nadstavbová část je vždy o chybě. Tu soupeři nabídla v součinnosti Sparta, která nepokryla Slováčka a ten dokonal obrat z 0:3 na 5:4. Trenér Simitči sáhl vzápětí ke hře bez brankáře, ale než se stačil Wilde v roli “brankáře v poli” vrátit mezi tři tyče, prostřelil ho Koudelka a stanovil konečný výsledek na 6:4 pro obhájce titulu.
Chrudim tak srovnala sérii na 1:1 – pokračovat se bude v pátek 10. května v Praze v Areně Sparta od 20 hodin. Vysoká úroveň druhého zápasu, v němž nechybělo nic z vrcholného futsalu, je tou nejlepší pozvánkou na třetí a čtvrtý vzájemný duel – série se hraje na tři vítězná utkání.
Beni Simitči: „Jsem nešťastný a naštvaný. Nešťastný kvůli zápasu, který jsme téměř vyhráli, když jsme čtyři a půl minuty před koncem vedli 4:2 a naštvaný na lidi, kteří si vzali zápas pod kontrolu a defacto nás nenechali hrát. Jelikož je embargo ohledně výkonu rozhodčích 24 hodin, musím počkat až do zítřejšího večer, než se k tomu vyjádřím. Samozřejmě jsme si zápas prohráli sami našimi chybami. Každopádně v pátek hrajeme doma a chtěl bych vzkázat Chrudimi, ať se dobře připraví na další bitvu s námi!“
Felipe Conde (trenér FK ERA-PACK Chrudim): „Myslím si, že, stejně jako v prvním zápase, je i nyní výsledek férový. V zápase jsme měli více šancí, bohužel jsme jich v první půli hodně zahodili a soupeř si díky vysoké úspěšnosti proměňování příležitostí vypracoval tříbrankový náskok. V tu chvíli výsledek obrazu hry neodpovídal. První gól Bagatiniho nás vrátil do života. Myslím si, že spousta z nás již ve vítězství nevěřila, hráči však byli fantastičtí a ukázali svá srdce. Skvěle jsme se do zápasu vrátili, po druhé brance jsme ale neproměnili velkou šanci a za ní byli potrestáni. Nepřestali jsme bojovat a byli jsme oceněni vyrovnáním, v prodloužení navíc i otočili výsledek v náš prospěch. Byl to však jen jeden krok, nyní je série vyrovnaná. Výhra nás povzbudí, dá nám sílu. Hlavně chci poděkovat fanouškům, v těžkých časech nás stále podporovali, chtěl bych vítězství věnovat hlavně jim. Věřím, že stejnou atmosféru vytvoří i na čtvrtém semifinále.“