Beni Simitči: Vinu beru na sebe

Semifinálová série mezi Spartou a Chrudimí začala lépe pro sparťany, kteří doma zvítězili 3:0 a ujali se vedení v sérii. V prvním zápasu, který se hrál v Chrudimi měli nakročeno k výhře už od prvního poločasu, ale vedení neudrželi a v následném prodloužení padli. Utkání zhodnotil trenér Beni Simitči.

Trenére, jak s odstupem hodnotíte celý zápas?

„Sportovně musím říct, že diváci viděli super zápas na super úrovni. Čekalo se, že na nás Chrudim „vlítne“ a že v prvních minutách udělají všechno pro to, aby vedli. Ano, dostali se do několika šancí, které Gerčák úspěšně zlikvidoval, čímž opět ukázal, proč je v republice jeden z dvojice nejlepších brankářů. Po úvodním tlaku jsme udeřili my a během deseti minut vedli 3:0. ERA-PACK byl skoro na ručník. Byli tak nešťastní, že do hry museli dát i Romana Mareše, který proti nám letos skoro nehrál. Druhý poločas byl taky na velmi vysoké úrovni, když se domácí snažili zuby nehty nám dát gól. Šance se přelívaly z jedné strany na druhou, a když 4 minuty před koncem byl stav 4:2 pro nás, vůbec jsem si nepřipouštěl, že bychom zápas prohráli, ale poté následovala naše chyba a během 30 vteřin nám dali dva slepené góly a šlo se do prodloužení, kde oni byli šťastnější než my a bohužel pro nás jsme prohráli zápas, který jsme měli vyhrát. Kvalita futsalu obsahovala vše, co je k tomu potřeba, počínaje výkony hráčů, šance, góly a atmosféru diváků až do prodloužení. Bohužel k zápasu neseděl jen výkon rozhodčích.“

V čem vidíte příčinu ztráty vedení v zápase?

„Vedli jsme 3:0, poté 4:2, měli jsme to dotáhnout úspěšně do konce. Prohru beru na sebe, klukům nemám co vyčítat, nechali na palubovce neskutečný výkon, odehráli to nad své schopnosti, a to v šesti hráčích! Smekám klobouk před jejich snažením, před jejich výkonem v zápase, jsem na ně strašně pyšný. I v šesti lidech jsme ukázali, že jsme silnější než ERA-PACK. Já zvolil tuhle taktiku a pořád si za tím stojím, protože zbývalo nějakých pět minut do konce a stav byl 4:2 pro nás, takže jsem už nechtěl zasahovat do sestavy a dal jsem tak šanci té šestici, aby to dotáhli do úspěšného konce, protože si to zasloužili, ale bohužel.“

Rozhodčí v utkání předvedli několik vážných chyb. Myslíte, že to vyloženě ovlivnilo výsledek?

„Bohužel ano! Za stavu 3:1 pro nás při presu na Evertona získal míč Tomáš Drahovský a při pádu Everton protlačil míč rukou daleko od Tomáše a oběma nohama ho dostal do kleští, což byl faul, za který dle mého měla následovat žlutá karta za ruku, která by byla jeho druhá v zápase a dostal by tak červenou a my bychom hráli 2 minuty v přesile 4 na 3. Poté za stavu 4-3 utekl Drahovský po lajně Bagatinimu, který ho loktem trefil do hlavy a rozhodčí opět nepísknul nic, jestli se nemýlím, tak by to také byla druhá žlutá karta. Pozor! Opět opakuji, že si za prohru můžeme my sami, měli jsme navzdory všem problémům Chrudim porazit včetně špatných rozhodčích, kteří pískali na úrovni amatérů. Tihle rozhodčí nemají co dělat v takových zápasech! Tady by měli být nejlepší rozhodčí z ČR, klidně ať se opakují nebo se střídají z jedné semifinálové série do druhé. Každopádně si myslím, že rozhodčí výsledek ovlivnili.“

Co si ze čtvrtečního zápasu vezmete do toho příštího?

„Následující zápas bude úplně jiný, to se nám vrátí Hulk Cupák, který má v sobě tolik síly, že ho bude problém krotit, Amrani už bude také k dispozici na sto procent, on je specialista na typy hráčů jako Everton a Bagatini, takže se jimi rád bude zabývat. Hlavně budeme hrát doma, kde jsme stoprocentní, navíc jsme tam v prvním utkání Chrudim nepustili ani k jedné pořádné střele na naši branku. Určitě se ponaučíme z našich chyb a samozřejmě přitvrdíme i my, když bude potřeba. Doma ukážeme, kdo je Sparta a proč jsou sparťani nejlepší válečníci všech dob!“