Diego, po několika měsících v Portugalsku se vracíš do české futsalové ligy. Jak prožíváš příchod do Sparty, co o něm rozhodlo?
Jsem rád, že jsem se vrátil do České republiky a do týmu, kde cítím důvěru trenéra, což je pro mě hodně důležité. Ve Spartě navíc působí Azem Brahimi, který je prakticky jako můj bratr, máme spolu skvělý vztah a také se rád vracím za rodinou trénéra Simitčiho, protože ta mě přijala hned po mém prvním příchodu do České republiky jako svého člena. To jsou věci, které mě sem přilákaly. Ačkoliv jsem v Portugalsku hrál za tým, který je mezi prvními pěti v nejvyšší soutěži, tak mi tam tyto faktory chyběly a necítil jsem se tam dobře.

S jakým cílem a očekáváním přicházíš?
Jednaznačně chci pomoci týmu dosáhnout stanoveného cíle, a to vyhrát ligu. Udělám pro to maximum. Vím, co znamená v České republice pojem Sparta. Je to velká zodpovědnost za ni hrát. Jsem rád, že mohu být v týmu, který má nejvyšší cíle.

Co říkáš na své nové spoluhráče?
Hrozně moc se těším na kluky, se kterými jsem hrál v Benagu. Zároveň mě ale těší a je mi ctí, že budu moci hrát po boku hráčů, jako jsou Wilde a Amadeu. To jsou hráči světové extraúrovně a moc se těším na spolupráci s nimi.

Jak se cítíš po fyzické stránce?
Cítím se bombasticky. V Portugalsku jsme trénovali dvakrát denně, takže co se tréninku a fyzické stránky týče, jsem na tom velmi dobře. O fyzičku nemám strach, naopak si myslím, že budou překvapeni ostatní, v jakém stavu jsem.

Příchod Diega objasnil trenér Sparty Beni Simitči:
„Když jsem sestavoval nový tým Sparty, tak Diego byl jedním ze základních stavebních kamínků, které jsem chtěl v mužstvu mít. Dostal ale nabídku z Portugalska, což jsem mu moc přál. Mohl si vyzkoušet, jaké to je působit v profesionální lize. Jakmile se ale ozval, že přemýšlí o tom, že by v Portugalsku skončil, tak jsem mu řekl, že u nás má dveře otevřené,“ uvedl trenér Sparty Beni Simitči a dodal: „Mít hráče jeho kvalit v týmu je velké plus.“

Sparta přišla o Lucase, kterého Diego nahradí. „Měl jsem za úkol doplnit kádr o jednoho hráče s pasem Evropské unie, který má velkou kvalitu, protože jsme na celou sezonu přišli o Lucase, který zřejmě v nejbližších dnech podstoupí operaci předních křížových vazů. Chyběl nám tedy jeden hráč, a proto jsem se rozhodl pro Diega,“ objasnil trenér Sparty a pokračoval: „Sice to není obránce jako Lucas, jde o čistokrevného útočníka, ale s tímto faktem si nějak musím poradit.“

O tom, zda se Diego představí už v pátek se teprve rozhodne. „Myslím si, že naši fanoušci budou mít radost, až Diega na palubovce uvidí, protože je to další míčový kouzelník, který umí přejít jeden na jednoho, umí přihrát spoluhráči do lepší pozice a hraje zodpovědně směrem dozadu. Máme se určitě na co těšit a pokud stihneme vyřídit veškeré administrativní věci, tak bych chtěl, aby se Diego zapojil již do zápasu s Mělníkem,“ prozradil Beni Simitči.