CENNÁ VÝHRA NAD SLOVENSKÝM LÍDREM

Po soustředění v Kutné Hoře se futsalisté pražské Sparty, kteří měli o víkendu volný ligový termín, vypravili k přátelskému utkání do metropole Slovenska, kde se v sobotu večer střetli s vítězem základní části slovenské nejvyšší soutěže – Pinerolou Futsal 1994.

Zápas přinesl atraktivní souboj dvou vyspělých celků pro diváka, ale zároveň i celou řadu poznatků pro oba trenéry – domácího Ladislava Mikitu i hostujícího Beniho Simitčiho. Ten jistě ocenil dobrý vstup svého týmu do zápasu – a nebylo to v sezóně zdaleka poprvé – stejně jako kontrolu utkání v dalším průběhu i fakt, že jeho svěřenci dokázali na domácí gól okamžitě reagovat – i tato skutečnost nebyla v probíhající sezóně první.

„Na zápas s Pinerolou jsem se osobně moc těšil, protože pro mě jsou oni favority č.1 na titul slovenské ligy, což potvrzuje i fakt, že vyhráli základní část. Chtěl jsem vidět mé kluky, jak budou vypadat po náročném soustředění a 24hodinovém odpočinku a musím říct, že splnili mé očekávání, že nebyla z mého pohledu cítit žádná únava, ba naopak lítali po hřišti jak pírka,” řekl po zápase Beni Simitči.

Trenére, průběh předzápasové přípravy nebyl tradiční, co se změnilo?

“Jak se blížil zápas, cítil jsem, že jsou hráči trochu překvapeni, že jsem je poslal rovnou na rozcvičku bez “taktické”, ale tohle byl záměr.  Abych je sledoval, jak budou presovat, jak budou držet míč a jak zkusí některé věci, které jsme trénovali v Kutné Hoře. Jen těsně před zápasem jsem zadal některé úkoly a řekl střídání.”

Proč do zápasu nenaskočil Angellott?

„Musel jsem ho nechat raději odpočinout, protože  během rozcvičky cítil bolest v zádech.”

Jak jste vnímal vývoj zápasu? 

„Po prvním střídání obou čtyřek se kluci dostali do rytmu, který vydržel do konce zápasu. Soupeř nás určitě dobře prověřil, několikrát se dostal do šancí, které ale Vahala dokázal zneškodnit. My hráli naši hru, akce dokázali okořenit i góly a zaslouženě vyhráli. Děkuji domácím za sparing a přeji jim, ať se jim daří i nadále v play-off.”

Výhra v Bratislavě je jistě i hezkou pozvánkou na ligu, je něco co byste chtěl říct fanouškům?  „Ve středu se představíme konečně doma proti České Lípě a byl bych rád, kdyby přišlo co nejvíc fanoušků.”

Pinerola Futsal 1994 – AC Sparta Praha futsal 1:4 (0:2)
Branky : 34′ Williamse – 3′ Seidler, 6′ Novak, 31′ Drahovský, 35′ Křivánek