Beni Simitči: Prohru se Slavií musíme hodit za hlavu a soustředit se na Litoměřice

Po pátečním duelu se Slavií jsme vyzpovídali trenéra Sparty Beniho Simitči, který se vyjádřil nejen k pátečnímu derby, ale také zhodnotil uplynulý půlrok, a zároveň objasnil, co tým čeká před dalším zápasem, který Spartu čeká v pátek v Lovosicích, kde své zápasy hraje Gardenline Litoměřice. 

Z prohry v derby se musí sparťané rychle oklepat. „Hráči dostali do úterý volno. Následně se ale začneme pečlivě připravovat na páteční zápas s Litoměřicemi. Uvidíme, jak na tom budou zranění hráči Amadeu a Marcelo. Ve středu se ale do přípravy zapojí zpět Pimpolho, který nám v derby chyběl. Gardenline hodně posílil, ať už Radimem Zárubou nebo cizinci a budeme tedy muset být pozorní. Musíme se dobře připravit a využít slabin, které si myslím, že soupeř má a nedopustit další klopýtnutí, jako v derby,“ uvědomuje si trenér Sparty.

Prohra se Slavií zanechala na hráčích stopy. „Všichni hráči jsou z prohry hodně zklamaní, protože jsou si vědomi toho, že jsme byli lepší a měli jsme už v prvním poločase zápas rozhodnout. Nepodařilo se nám to a zbytečně jsme zápas prohráli. Musíme to nyní dostat z hlav. Je to jen jeden zápas z mnoha, i když šlo o derby. Prohra v play off či poháru by byla horší. Neděláme z prohry žádnou velkou vědu. Nebyla to prohra, kde by nás Slavia nějak drtila. Kdyby to byl výsledek, jaký byl v derby u nás, kdy jsme vedli do poslední minuty pět-jedna a nepustili soupeře k ničemu, bylo by to horší a vyvodil bych z toho nějaké důsledky. Zápas byl ale spíše o tom, že měla Slavia štěstí a využila našich dvou chyb, které potrestala. Nyní musíme jít dál a ukázat svou mentální sílu,“ uvedl Beni Simitči.

A jak kouč hodnotí uplynulý půlrok? „Zhodnocení uplynulého půlroku v pár větách je hodně složité, protože se toho událo strašně moc. Staly se věci, které jsme neplánovali a ani nečekali. Začal se tvořit nový tým, s novým vedením. Přes veškeré problémy, které nastaly jsme vše zvládli zorganizovat a dostat klub na pevné nohy. Získali jsme mnoho partnerů, kteří Spartu podporují a z tohoto pohledu jsme spokojení. Podařilo se nám ze Sparty vytvořit jednoho z favoritů ligy. Sparta začala být respektována a její značka se dostala tam, kam patří. Na hodnocení výsledků je ještě brzy. Jedním zklamáním byla ale určitě remíza v prvním kole s Interobalem Plzeň. Všichni víme, co se v ten den stalo a nerad bych se k tomu vracel. Další nečekaná ztráta přišla v pátečním derby, kde jsme nedokázali potvrdit roli favorita. Co mě mrzí nejvíc, tak je prohra v ligovém zápase s Chrudimí, kde byli hráči přemotivovaní a nakonec jsme vysoko prohráli dva-sedm. V tom zápase jsme sehráli jeden z nejlepších prvních poločasů, kdy jsme byli lepší než soupeř, ale výsledek nakonec vypadá, jako by nás Chrudim přejela, což tak nebylo. To se poté ukázalo ve finále poháru, kde jsme sice znovu prohráli, ale jen kvůli našim dvěma chybám, které byly hodně podobné těm, které jsme udělali v prohraném derby. Momentálně jsme na druhém místě, s čímž jsem spokojený. Myslím si, že do konce ligy nastanou ještě nějaké kosmetické změny v tabulce, protože některé týmy posílily, ale podle mě už osmička, která postoupí do play off je víceméně daná. Možná se bude v závěru kalkulovat, kdo s kým by chtěl hrát ve čtvrtfinále, potažmo poté v semifinále. Z mého pohledu se těším na další ligová utkání, protože kvalita ligy roste. Uzavřel bych celé hodnocení tak, že jsem spokojený. Cílem bylo udělat ze Sparty velkou značku, což se podařilo. Chtěli jsme hrát finále poháru, což se podařilo, vyhrát už bohužel ne. Nejsem moc spokojený s výkony některých hráčů, které nebyly optimální. Přesto mám pořád v hlavě, jak bude vypadat naše hra, až se dostanou všichni do top formy a budou podávat své stoprocentní výkony. Na to se těším a věřím, že nás nikdo poté nezastaví. Na to se mohou těšit i naši fanoušci, pro které to vše děláme,“ zhodnotil Beni Simitči své dosavadní působení u klubu.

Na závěr kouč Sparty popřál všem do nového roku 2018. „Všem příznivcům futsalu a především členům naší sparťanské rodiny přeji vše nejlepší do nového roku. Věřím, že nás v dalších ligových zápasech podpoří ještě ve větším počtu. My se budeme každým měsícem zlepšovat a mají se tedy na co těšit, a to i co se posil týče. Přeji si, aby nás dál podporovali a my jim jejich přízeň vrátíme dobrými výsledky a množstvím gólů.“