Beni Simitči po duelu s Nejzbachem: Zápas byl v naší režii

Zápas 19. kola VARTA futsal ligy sehráli v pátek sparťané na palubovce Nejzbachu Vysoké Mýto. Souboj s pátým týmem soutěže Sparta zvládla a zvítězila jasně 6:1.

Spartě vyšel vstup do zápasu, když hned ve 3. minutě poslal míč na nabíhajícího Cupáka Belej a první jmenovaný otevřel skóre zápasu. Vzápětí skončil jeden z dlouhých nákopů domácích na tyči a stejně dopadla i střela Pimpolha. Druhý gól viděli diváci v 10. minutě, kdy se po sparťanské kombinaci objevil sám na středu palubovky Pimpolho, který svou šanci proměnil střelou k tyči – 0:2.

Na rozdíl jediného gólu snížil zkraje 13. minuty po rohovém kopu ranou z první Jiráský, ale stav 1:2 vydržel jen šestnáct sekund. Sparta totiž dokázala sehrát signál po autu a Diego jí vrátil dvoubrankový náskok.

Stav 3:1 pro Spartu platil až do 31. minuty. V té Brahimi zachytil rozehrávku domácích, poslal míč k postranní čáře Diego, který naservíroval na zadní tyč přihrávku Belejovi, pro nějž nebyl problém poslat míč do sítě. O tři minuty později prošel na útočné polovině Angellot mezi trojicí domácích hráčů, přihrál Pimpolhovi, který naservíroval gólový pas Amadeovi – 1:5. Tento gól byl zároveň poslední chvíli, kterou strávil v zápase brankář Nejzbachu Libor Gerčák, který po střetu se zakončujícím hráčem Sparty utkání kvůli zranění nedochytal.

Jeho náhradník Jan Špinar lovil míč ze své sítě po dvou minutách pobytu v brance, kdy ho propálil Pimpolho. Stav 6:1 už se poté nezměnil a Sparta si tak připsala do tabulky VARTA futsal ligy další tři body.

„Klíčové pro vývoj zápasu byly naše chyby. Zbytečně jsme otvírali prostor v obraně a Sparta toho dokázala využít. To zápas podle mě rozhodlo,“ řekl k utkání vysokomýtský Jan Lištván, který absolvoval svůj první zápas v dresu Nejzbachu: „Chce to zatím ještě čas, i když ho moc nezbývá. Nicméně věřím, že vše doženu na trénincích. Věřím, že postupně si vše sedne a na play off už budu úplně v pohodě připravený.“

Kouč Sparty byl po závěrečném hvizdu spokojený. „Zápas byl v naší režii. Musím znovu zopakovat, že jsme ve fázi, kdy nabíráme kondici a spolu s Lukášem Stránským jsme na hráče na trénincích hodně přísní a tvrdí. Klukům jsem řekl, že duel s Nejzbachem pro nás bude test toho, jak na tom jsou fyzicky a myslím si, že jsme podali skvělý výkon,“ uvedl trenér Sparty Beni Simitči a navázal: „Gól jsme dostali jen po rohu, kdy se hráči nedomluvili. Celkově mohlo utkání skončit i vyšším rozdílem, kdybychom měli lepší mušku. K nepřesnosti v zakončení asi přispělo právě i to, že mají hráči tvrdší nohy z přípravy a nemají v nich takový cit. Chceme nyní ještě týden pracovat stejným rytmem, abychom byli co nejlépe připravení na play off.“

Nejzbach Vysoké Mýto – Sparta Praha 1:6 (1:3)
Branky a asistence: 13. Jiráský (Sklenář) – 3. Cupák (Belej), 10. Pimpolho (Amadeu), 13. Diego (Cupák), 31. Belej (Diego), 34. Amadeu (Pimpolho), 36. Pimpolho (Angellot). Rozhodčí: Slanina, Kolář. Bez karet.
Nejzbach: Gerčák (34. Špinar) – Vágner, Lištván, Jeníček, Kubát, Jiráský, Štanglica, Vladyka, Beran, Novák, Šabata, Sklenář. Trenér Miroslav Semerád.
Sparta: Vahala – Sop, Diego, Amadeu, Kocourek, Hájek, Cupák, Hora, Angellot, Brahimi, Pimpolho, Belej, Marcelo. Trenér Beni Simitči.