Základní část je u konce, Sparta doma vyzve Rapid

Výhrou nad Plzní si Sparta vybojovala páté místo, které zajišťuje sparťanům možnost odvety ve čtvrtfinále play-off proti Slavii. V posledním zápase základní části 1. Futsal ligy, tak již jde jen o to dobře se naladit před sérii s úhlavním rivalem.

Ústecký Rapid má také již v této sezóně splněno. Tým trenéra Martina Dlouhého bude mezi českou futsalovou elitou i v dalším ročníku a severočeskému týmu půjde v posledním duelu o čest a důstojnou rozlučku s ročníkem. Momentálně desátý celek prvoligové tabulky nebodoval sedm utkání v řadě. Když se střetla mužstva Sparty a Ústí naposledy, Severočeši stáli před branami play-off, ale právě následná porážka 2:3 od mužstva Beniho Simitčiho donutila Rapid koukat v tabulce pod sebe. Nejproduktivnějším hráčem na straně Ústí nad Labem je Brazilec Mello. Nejproduktivnější hráč Sparty bude pro změnu chybět, Angellot se proti Plzni vykartoval a Pražané se tedy musí obejít bez jeho služeb.

Poslední zápas sezóny se odehraje ve Sportovním centru v Řepích v pátek od 20:00. Dorazte podpořit sparťany do haly!

Beni Simitči: „Vůbec mě nezajímají různé kalkulace o sestupujících, které poslouchám v posledních dnech. Rozhodně chci, abychom vyhráli i poslední zápas a mohli tak jít do play-off na vítězné vlně a se sebevědomím, že můžeme porazit každého. Bude nám chybět Angellot, který dostal proti Plzni čtvrtou žlutou kartu. Uvidíme, jestli se do hry dostane i posila Nikao, nebo jestli se ukáže až v play-off. Nicméně si ten zápas chceme užít a chceme, aby byl gólový.“