Z Chrudimi si odvážíme bod

V sobotním televizním utkání jsme zajížděli na palubovku ke 14 násobnému mistrovi do Chrudimi. V prvním poločase bylo k vidění několik šancí na obou stranách a také břevna a tyčky, ale první poločas branky nepřinesl a tak se šlo do kabin za stavu 0:0. Skvělými zákroky držel tým brankář Ondřej Vahala.

První branka padla až ve 28 minutě, kdy jsme obdrželi branku po rohovém kopu a Chrudim šla do vedení 1:0. V několika šancích se objevil William, ale neskóroval. Ve 36. minutě po přihrávce Ondřeje Vahaly to vzal na sebe Antonín Hrdina a krásným gólem vyrovnal stav zápasu na 1:1. Bohužel odpověď Chrudimi přišla za 14 vteřin, která šla znovu do vedení 2:1. Trenér Beni Simitči zareagoval tahem power-play, která mu skvělé vyšla, když ve 39. minutě Benjamin Tušar našel před prázdnou brankou Azema Brahimiho. Stav 2:2 se do konce zápasu už nezměnil, dvakrát se nám podařilo dotáhnout gólovou ztrátu a tak si odvážíme bod do Prahy za zaslouženou remízu.

Beni Simitči: „Na to, že se jednalo o druhý ligový zápas, tak se jasně ukázalo že se opravdu hrálo derby. Já jsem spokojený s tím, že hned ve druhém kole měli kluci možnost zahrát si těžký zápas. Když přemýšlím, že Vokoun šel na zápas bez tréninku, protože se celý týden necítil dobře a nechtěli jsme nijak riskovat, tak musím být spokojený s jeho výkonem. Podobné to bylo i s Williamem, který si při rozcvičce poranil tříslo, ale nechtěl nás v tom nechat, takže to překonal a hrál. Kluky musím opravdu ze srdce pochválit a pogratulovat jim za předvedený výkon, protože dlouho nebylo ve Spartě vidět, že by si každý lehnul a blokoval střely. Myslím si, že dnes mohli diváci vidět trošku jinou ozdobu ve hře Sparty, kde dominovala týmová hra, obětavost a vzájemná spolupráce. Sice nemáme papírově tak kvalitní kádr jako loni, ale to všechno jsme schopni vykompenzovat týmovostí.“

Felipe Conde (trenér FK Chrudim): „Oba týmy odehrály dobrý zápas, my jsme však předvedli spoustu chyb jako první ligové kolo. Ve druhé půli jsme sledovali kvalitní futsal, který musel fanoušky bavit. V útoku jsme se posunuli dopředu a vytvořili si dostatek šancí, problémem je však obrana, protože tam jsme stále daleko od našeho ideálu. Speciálně musíme zapracovat na koncentraci.“

FK Chrudim vs. AC Sparta Praha 2:2 (0:0)
Sestava: Vahala (Plecitý) – Brazimi, William, Anggelott, Tušar, Hrdina, Křivánek, Vokoun, Slavík, Hudousek, Hora, Snop
Branky: 28. D. Drozd (Koudelka), 37. D. Drozd (Koudelka) – 36. Hrdina (Vahala), 39. Brahimi (Tušar)