Ve finále poháru znovu proti Chrudimi! Utkání odehrajeme ve Zruči nad Sázavou

Poté, co futsalisté pražské Sparty zvítězili v semifinále Poháru FAČR nad Teplicemi 5:3, čekali na jméno svého protivníka. Ten vzešel ze souboje mezi Bazookou Uherské Hradiště a ERA-PACKem Chrudim. Papírové předpoklady se naplnily a Chrudimští zvítězili 5:2, a tak se stejně jako před rokem utkají ve finále poháru Sparta a Chrudim. Stejně jako předchozí tři pohárové duely, i ten finálový odehraje Sparta jakožto domácí tým ve Zruči nad Sázavou.

Ohlasy fanoušků po vítězném semifinále nad Teplicemi zněly jasně. Přejeme si finále na Sparta Areně. Bohužel tomu tak ale nebude. Na finále poháru je třeba položit speciální hrací plochu, na níž Sparta odehrála v této sezoně například zápas právě v Chrudimi. „Potřebovali jsme na položení plochy vymezit celý den, ale bohužel to vzhledem k naplněnosti Sparta Areny nebylo umožněno. Dostali bychom jen tři hodiny před zápasem, což je málo, na takovou akci potřebujeme halu na celý den,“ objasnil trenér Sparty Beni Simitči. Vedení Sparty se pokoušelo i o jinou pražskou alternativu. „Nevyšla ani hala Královka, kde bychom hráli strašně rádi, ale vzhledem k rozměrům palubovky bychom potřebovali hýbat tribunami v prostoru za brankou, což nebylo umožněno,“ uvedl Simitči.

Sparta tak finále poháru odehraje nakonec ve Zruči nad Sázavou, kde odehrála všechny své pohárové duely v této sezoně a vybojovala tu postup do bitvy o trofej. „Zruč nám vyšla vstříc. Jelikož jsme tu odehráli tři předchozí střetnutí, tak to byla po pražských možnostech jasná první volba. Všichni se tam těšíme, známe to prostředí a i klukům se tam hraje dobře,“ řekl trenér Sparty a dodal: „Jsme ochotní pro naše fanoušky vybavit autobus(y). Touto cestou tedy případné zájemce prosíme, aby nás kontaktovali formou zprávy na našem facebookovém profilu, abychom věděli včas, kolik jich bude,“ dodal Beni Simitči.