V osmifinále Poháru FAČR narazí Sparta na Interobal Plzeň

Čtvrteční los osmifinále Poháru FAČR nám přisoudil vůbec SK Interobal Plzeň.

Pokud bychom se ohlédli za umístěním našich možných soupeřů v minulé sezoně, jedná se o nejkvalitnějšího soupeře, protože Plzeň skončila na konečném 3. místě VARTA futsal ligy a ve čtvrtfinále poháru. V obou případech byla vyřazena námi, tedy Spartou. V poháru jsme na plzeňské palubovce zvítězili 5:4. a v semifinále play off jsme dokázali otočit nepříznivý vývoj série a po výhře 3:2 na zápasy postoupili do finále. Nyní si pohárový souboj s Interobalem zopakujeme, a to již o jedno kolo dříve, tedy v osmifinále. Utkání odehrajeme v domácí Aréně Sparta na Podvinném mlýně.

„Jsem rád, že jsme dostali Plzeň. Bude to pro nás atraktivní zápas, který nám hodně ukáže, jak na tom ve skutečnosti jsme. Mezi kluby navíc panuje velká rivalita a zápas tak dostane ještě větší tempo a náboj. Osobně se na utkání už teď moc těším a věřím, že dokážeme zvítězit a postoupíme do další fáze,“ věří hráč Sparty Antonín Hrdina.

A co na vylosovaného soupeře říká trenér Sparty Beni Simitči? „Poté, co Slavia vypadla už v semifinále pražské části poháru, nezbylo nic jiného, než si nyní přát jako soupeře Plzeň, protože po derby je to v západní části asi nejatraktivnější soupeř. Už při živém přenosu losování jsem prezidentovi Agovi říkal, že si myslím, že dostaneme Plzeň, a tak se také stalo. Letos nám těžké zápasy pomůžou ke zkvalitnění naší hry a osmifinále poháru s Plzní bude přesně takovým utkáním. Na zápas se těším a věřím, že si do naší haly najde cestu podobný počet fanoušků, jaký byl v aréně během naší vzájemné semifinálové série v play off,“ uvedl sparťanský kouč.

O přesném termínu zápasu osmifinále Poháru FAČR vás budeme informovat.

Výsledek loňského vzájemného zápasu ve čtvrtfinále Poháru FAČR:

SK Interobal Plzeň – AC Sparta Praha 4:5 (3:1)
Branky:
 2. Křemen (Kasýk), 16. Štrajt (Sláma), 20. Štrajt (10 m pk), 35. Abrham (Němec) – 3. Marcelo (Amadeu), 23. Marcelo (Wilde), 24. Pimpolho (Brahimi), 26. Marcelo (Fogaca), 36. Marcelo (Brahimi).
Plzeň: Němec (Klečka) – Kasýk, Buchta, Vnuk, Slavík, Sláma, Štrajt, Havel, Abrham, Štverák, Holý, Mižár, Křemen. Trenér Petr Kučera.
Sparta: Vahala (Cristiano, Bezstarosti, Hnízdil) – Marcelo, Brahimi, Hájek, Gustavo, Belej, Pimpolho, Amadeu, Wilde, Hora, Fogaca. Trenér Beni Simitči.

KOMPLETNÍ LOS OSMIFINÁLE POHÁRU FAČR: