Sparta začala nový rok úspěšně, když vyhrála v Liberci. Nyní už myslí na derby

Futsalisté pražské Sparty vstoupili pátečním duelem na palubovce FTZS Liberec do druhé poloviny sezony. S nováčkem od Ještědu zahajovali Pražané ročník 2018/19, když doma zvítězili 13:1. Komplikace nepřipustil tým Beniho Simitčiho ani tentokrát a v hale liberecké Dukly zvítězili 12:2.

Ráz zápasu určily už úvodní minuty. Hned ve 2. minutě rozebrala Sparta domácí obranu a Michal Seidler otevřel skóre zápasu. Zanedlouho propálil libereckého brankáře Vogta Tomáš Drahovský a v 5. minutě upravil už na 3:0 pro Pražany Seidler, kterému posunul míč před prázdnou branku David Cupák.

Sparta pokračovala v nastoleném trendu i nadále a Drahovský se po trefách v 11. a 15. minutě mohl radovat ze završení hattricku. Ten stihl do poločasu zkompletovat i Seidler, který dostal míč do sítě poté, co domácí brankář Vogt podskočil výhoz sparťanského gólmana Ondřeje Vahaly.

Po přestávce Pražané nepřipustili žádné drama a už ve 23. minutě bylo na jejich kontě o dva góly více, když se během pár sekund zapsal dvakrát do listiny střelců Tomáš Vnuk. Na jeho trefy navázal následně devátým sparťanským gólem Drahovský.

Poté se dostali ke slovu také domácí futsalisté, kteří nejprve dokázali vyřešit brejk tři na jednoho, na jehož konci dostal míč do sítě Milan Soukup a ve 30. minutě korigoval na 2:9 Aleš Benko. Pak ale zaokrouhlili svůj počet branek na deset sparťané, když domácí obraně pláchl Tihomir Novak a svůj úprk proměnil v gól. Ani to ale nebyla poslední rána pro Liberecké. Ve 36. minutě přidal jedenáctý gól hostů, na zadní tyči číhající, Amrani. Na konečných 12:2 pro Spartu pak upravil muž, který gólově celý zápas otevřel, tedy Michal Seidler.

Hodnocení utkání: 

David Cupák (Sparta):Zápas jsme odehráli tak, jak jsme si představovali, tedy dát rychle první branku a odskočit soupeři na větší rozdíl. To se nám povedlo. Snažili jsme se dobře držet míč na svých sálovkách a čekat na možnosti ke vstřelení dalších branek. Výsledek odpovídá předvedené hře. Nicméně uznání patří i Liberci, který chtěl hrát, nezalezl, tlačil se dopředu a vytvořil si i pár velmi zajímavých šancí. Výhru ještě dnes oslavíme, ale od soboty se už budeme chystat na derby, které chceme výsledkově zvládnout.“

Tomáš Drahovský (Sparta): „Do nového roku jsme chtěli vstoupit vítězstvím, což se podařilo. Sice jsme nastoupili s menším počtem hráčů, protože jsou někteří zranění, ale cílem bylo co nejrychleji rozhodnout a trochu šetřit síly na příští týden, kdy nás čeká derby. Cíl jsme splnili, když jsme v poločase vedli již 6:0 a utkání bylo prakticky rozhodnuté. Ve druhém poločase jsme přidali ještě pár gólů, prosadil se i soupeř, který dvěma góly korigoval výsledek. Předvedli jsme dobrý výkon a s výsledkem jsme rovněž spokojení. Nyní už se soustředíme na příští týden, kdy nás čeká derby se Slavií.“

Beni Simitči (trenér Sparty): „Zápas s Libercem pro nás zpětně beru jako dobrý trénink. Hezky jsme si zahráli, vyzkoušeli si spoustu věcí, které máme natrénované a klukům toto utkání pomohlo k tomu, aby se po pauze co nejlépe sehráli. Na hráčích bylo vidět, že o svátcích dost přemýšleli o svých výkonech a zbytečných ztrátách a měli velkou chuť začít nový rok takovým výkonem, jaký si všichni přejeme a představujeme. Během pár minut jsme vzali otěže zápasu do svých rukou a bylo jen otázkou, kolik gólů nakonec soupeři dáme. Celkově se mi líbilo, jak jsme hráli po ztrátě míče, kdy jsme soupeře okamžitě napadali a míč rychle získali zpět. Do toho jsme zodpovědně bránili tak, jak se od kvalitních hráčů, jaké máme, očekává. To mě potěšilo a uspokojilo nejvíce. Co se týče toho, že jsme dali 12 gólů, tak to neřeším, protože si vybírám do týmu útočné typy, takže gólů bylo hodně a bude. Útok je v DNA nové Sparty už od loňska. Když se vrátím k zápasu, tak jsme ho odehráli bez Grbeši, kterého jsem šetřil na derby a totéž platí u Wildeho. Nehrál ani Pimpolho, který je ještě doma v Brazílii. Pro nás nyní začíná příprava na pražské derby, které sehrajeme v sobotu 12. ledna na Slavii.“

FTZS Liberec – Sparta Praha 2:12 (0:6)
Branky a asistence: 27. Soukup (Žoček), 30. Benek (Žoček) – 2. Seidler (Vnuk), 3. Drahovský, 5. Seidler (Cupák), 11. Drahovský (Novak), 13. Drahovský (Seidler), 17. Seidler (Vahala), 23. Vnuk (Drahovský), 23. Vnuk, 25. Drahovský, 33. Novak, 36. Amrani, 39. Seidler.
FTZS Liberec: Vogt (21. Garčár) – Baláž, M. Bína, Žoček, P. Bína, Žižka, Soukup, Rumler, Benek, Němec, Kazda, Rašín.
Sparta Praha: Vahala, Gerčák – Seidler, Drahovský, Novak, Cupák, Vnuk, Amrani, Hora.