Těsná výhra Sparty nad Dynamem

Vyrovnané utkání se smolným koncem odehráli futsalisté Dynama v 9. kole nejvyšší futsalové ligy proti pražské Spartě. Ještě po poločase vedli 4:3, jenže v napínavém závěru o vedení přišli a nezískali ani bod.

Vlažnější začátek přinesl pár příležitostí na obou stranách. Žádná z nich však nebyla proměněna. Na počátku 7. minuty vzal zodpovědnost na sebe Angellot a ranou nedal Křížkovi šanci – 0:1. O necelou minutu později Dynamo srovnalo zásluhou Pecky, který po nabídce Benáta trefil zařízení – 1:1.

V 11. minutě si Sparta opět uzmula vedení na svou stranu. Opět to byl Angellot, který skrytou střelou přes domácího obránce trefil přesně zařízení – 1:2. Rychlou odpověď převedli domácí už ve 12. minutě, kdy druhou branku v zápase zaznamenal opět Pecka. Po nabídce Jasanského srovnal otěže zápasu. V 15. minutě se uvolnil Brahimi, který si narazil s Křivánkem, aby posléze posunul míč do téměř odkryté branky Křížka – 2:3.

Dynamo hrálo odhodlaně a s chutí. Sparta i díky zápasovému vytížení svých tahounů nestíhala při hře zpátky. V 16. minutě vyrovnal Prokeš ranou zpoza vápna – 3:3. Ukazatel skóre ve prospěch domácích změnil Jasanský, který přesnou střelou nedal Mykytjukovi šanci – 4:3.

Sparta do druhého poločasu vstoupila aktivně formou powerplay. Domácí zodpovědně bránili, zahušťovali prostor a nedali prostor k výraznějším příležitostem sparťanů. Velikou pochvalu zaslouží domácí Křížek, na kterém si hosté vylámaly zuby. Ba naopak, měli několik příležitostí ještě navýšit skóre, nicméně s těmito příležitostmi naložili laxně a nezkušeně. Po této sérii neproměněných šancí Sparta udeřila.

Ve 37. minutě srovnal na 5:5 střelou Křivánek. Vzápětí se dostali hosté do vedení zásluhou Lukšija – 5:6. Dynamo se konečně oklepalo, kdy zodpovědnost na svá bedra vzal opět Pecka, který zaznamenal svůj premiérový ligový hattrick! – 6:6.

O vítězství hostů rozhodl dvacet vteřin před koncem Angellot, který stejně jako Pecka zaznamenal hattrick. Bohužel v případě hostujícího hráče to byl rozhodující gól zápasu.

Ohlasy trenérů

Vojtěch Vejvar (trenér Dynama): „Věděli jsme, že Sparta nepřijede v dobrém složení. Konečně jsme se sešli ve slušném sestavě, čemuž odpovídal první poločas, který jsme fantasticky zvládli a zaslouženě jsme vedli o jednu branku. Druhou půli rozhodly neproměněné šance při sparťanském powerplay. Sahali jsme minimálně po bodu, ale v závěru jsme inkasovali smolný gól po střele Angelota. Měli jsme zápas ve svých rukou, ale špatná koncovka nám prohrála utkání.“

Beni Simitči (trenér Sparty): „Takový zápas jsme si vůbec nepřáli, rozhodně jsem si nepřál zranění Azema Brahimiho z druhého poločasu, snad to nebude nic vážného, absence takového hráče by pro nás byla tragédie. Samotný zápas byl strašný. Obzvláště mladí hráči si musí uvědomit, že je třeba proměňovat šance. To, co jsme dneska neproměnili, by vydalo na pět zápasů. Zaplať pánbůh, že máme hráče jako Angellot, který dokáže zápasy rozhodovat. Jsem rád, že jsme vyhráli, nic jiného k tomu říct nejde.“

Zdroj: SK Dynamo České Budejovice