Sparťany čeká derby v Edenu

Futsaloví fanoušci si v pátek 29. prosince užijí již třetí derby pražských „S“ v této sezoně. Poprvé se však bude hrát v hale Slavie v pražském Edenu, kde zápas startuje v 19.00 hodin. Sparta bude v utkání chtít potvrdit roli favorita a zároveň navázat na dvě předchozí výhry, kdy Slavii nejprve porazila ve finále pražské části Poháru FAČR v Kadani a poté i v ligovém zápase na domácí palubovce v Aréně Sparta na Podvinném mlýně. Co před třetím vzájemným zápasem říkají zástupci obou soupeřů? 

„Na derby se hodně těšíme. Se Slavií se utkáme v této sezoně potřetí a určitě uděláme vše pro to, abychom i tentokrát ovládli Prahu a vítězstvím popřáli sparťanům vše nejlepší do nového roku. Víme, že Slavia je doma silná a bude chtít odčinit některé špatné výsledky. Věřím ale, že naši kluci nechají na palubovce maximum. Podřídili jsme derby tréninkový proces, kdy kluci dostali i nějaké dny volno, aby nabrali na derby sílu. Jsem optimista a věřím, že proti Slavii bychom mohli nastoupit kompletní, tedy že se do hry zapojí už i hráči, kteří byli zranění, a také ti, kteří měli karetní tresty. Chtěl bych tímto pozvat všechny fanoušky do Edenu, aby nás přišli podpořit a dohnali nás k dalšímu vítězství,“ uvedl před derby trenér Sparty Praha Beni Simitči.

„Sparta je před derby obrovským favoritem, i když se říká, že derby favorita nikdy nemá. Daří se jim, nám v současnosti úplně ne, ale věřím, že kluci budou bojovat do posledního dechu, a nechají na palubovce vše. To je základ úspěchu. I prohrát se může, pokud je to se vztyčenou hlavou. V týmu panuje dobrá atmosféra a bojovná nálada. Všichni si uvědomují důležitost a prestiž tohoto utkání, zároveň ale můžeme jít do zápasu uvolněnější s tím, že soupeř musí, avšak my můžeme překvapit. Kluci i moc dobře ví, co pro mě každé vítězství nad Spartou znamená, tak mi doufám budou chtít dát dárek k narozeninám, které mám poslední den v roce, v podobě tří bodů,“ říká před derby prezident Slavie Praha Daniel Kolman.