Sparťané si s Českou Lípou poradili 8:3

Ve čtrnáctém kole VARTA futsal ligy Sparta jela do České Lípy, kde se utkala s domácími Démony, které porazila 8:3.

Sparťané do utkání vstoupili vysokým tempem – už ve 3. minutě se prosadil Lukáš Křivánek. V té samé minutě se prosadil po kombinaci s Drahovským podruhé. Tlak hostů nepřestával, prosadila se i druhá čtyřka hráčů – Amadeu a po něm Wilde. Po čtvrtém inkasovaném gólu si domácí vzali time-out aby uklidnili hru, což se jim podařilo. Poslední branku první půle přidal Michal Seidler.

Domácím se poprvé podařilo skórovat až ve 25. minutě, kdy se prosadil Švec. O tři minuty později Švec udeřil podruhé – 2:5. Sparťané však nedovolili žádný zvrat, když ve 34. minutě završil hattrick Křivánek a o minutu později přidal svůj druhý gól Amadeu. Domácí ještě stačili snížit na 3:7, ale utkání uzavřel až v poslední minutě gólem Martin Hora – 3:8.

Beni Simitči: „Výsledek vůbec neodpovídá stavu na hřišti. Mělo by to být takových 20:3, ale skončilo to jen 8:3 kvůli nevyužitým šancím a skvělým zákrokům Kirova. Začali jsme uragánem, obě střídání daly po dvou gólech a soupeř už v páté minutě musel brát time-out. Pak už jsme přidávali góly postupně a měli jsme režii celého zápasu pod naší kontrolou. Tři body vezeme do Prahy bez újmy na zdraví a bez karetních ohrožení na domácí zápas proti ERA-PACKu. Jsem rád, že Křivánek dal hattrick a také mladý Hora stačil během jednoho střídání dát gól. Ještě jsem zapomněl říct, že Tiho Novak, kdyby se někdo zajímal, bude v pátek připraven.“

Karel Kruliš (trenér Démonů): „Zápas jsem sledoval online, takže mé hodnoceni je takové, že prvních pět minut katastrofa. Potom kluci změnili rozestavení hráčů a už to bylo lepší. Druhý poločas už byl dobrý. Dobře jsme bránili a skvělý výkon podal Milen Kirov. Z druhého poločasu si musíme vzít příklad a pevně věřím, že naše hra půjde nahoru. Soupeři gratuluji k vítězství.“

FC Démoni Česká Lípa vs. AC Sparta Praha 3:8 (0:5)

Branky: 25. Švec (Zapletal), 28. Švec, 39. Kubelka (Bažant) – 3. Křivánek (Drahovský), 3. Křivánek, 5. Amadeu, 6. Wilde (Amadeu), 16. Seidler (Křivánek), 34. Křivánek, 35. Amadeu (Wilde), 40. Hora (Seidler)

Karty: 34. Abrham (CLI) – 18. Amadeu (SPA), ČK: 34. Švec (CLI)

FC Démoni Česká Lípa: Kirov – Bažant, Fichtner, Švec, Havrda, Bejda, Hanzlík, Zapletal, Rott (C), Abrham, Němec, Kubelka.

AC Sparta Praha: Vahala (39. Plecitý, Cristiano) – Rick, Kocić, Amadeu, Novak, Wilde, Fejzullahi, Drahovský (C), Křivánek, Hora, Seidler.

Rozhodčí: Šmíd – Vrtal