Sparťané přivezli z Brna tři body, Helas porazili 8:2

Ve dvacátém kole 1. FUTSAL ligy Sparta zamířila do Brna, kde se utkala s místním Helasem a zvítězila 8:2. Hattrickem se blýskl Lukáš Křivánek.

Od začátku zápasu byla Sparta aktivnějším týmem, častěji na balónu, zápas byl v její režii. První branku zápasu vstřelil Lukáš Křivánek, druhý gól si po střele Maicona srazil soupeř do vlastní branky, třetí gól přidal Lukáš Křivánek po krásném protiútoku Angellota. Do šaten se tedy šlo za stavu 0:3.

Druhý poločas byl ještě více bohatší na branky a na palubovce se objevila poprvé nová posila Jesús. Čtvrtou branku Sparty přidal kapitán Brahimi. Dále Maicon našel volného Carlinhose před brankou soupeře a ten nezaváhal. Šestý gól přidal znovu Lukáš Křivánek a zkompletoval tak hattrick. Sedmou a osmou branku přidal Angellot, do Prahy si tak odvážíme vítězství 8:2.

Beni Simitči (trenér, AC Sparta Praha): „Kluci mi dneska udělali obrovskou radost, pracujeme na tom strašně dlouho a dnes konečně hráli podle mého gusta. Nepustili jsme soupeře k ničemu, nepůjčili jim balón, dávali góly, měli hezké šance v útočné fázi a hráli se strašně velkou jistotou vzadu. Pro mě to byl dneska jeden z nejlepších zápasů.“

Tomáš Galia (trenér, Helas Brno): Před utkáním jsme si řekli, že pokud chceme být v utkání se Spartou úspěšní, musíme se vyvarovat naivním taktickým chybám a podat maximálně koncentrovaný výkon. Bohužel přišel pravý opak a defacto bylo po poločase rozhodnuto. Pokud chceme hrát v utkáních z TOP5 důstojnou roli, naše vnitřní motivace a nastavení musí vypadat úplně jinak, než jsme dnes předvedli.”

Helas Brno – AC Sparta Praha 2:8 (0:3)
Branky: 24. Sznapka, 26. D.Cupák – 8. Křivánek (Angellot), 13. Matyska (vla.), 18. Křivánek (Angellot), 22. Brahimi, 26. Carlinhos (Maicon), 26. Vokoun, 37. Angellot, 40. Křivánek.