Duelu v Třinci předcházela náročná cesta, která kvůli několika kolonám na dálnici trvala sparťanům téměř sedm a půl hodiny. Během ní navíc Sparta přišla o svého kapitána, který kvůli střevním potížím nebyl schopný zasáhnout do zápasu.

I přes tyto komplikace vstoupila Sparta do zápasu dobře, když jí poslal do vedení Marcelo. Poté však domácí v rozmezí mezi 11. a 13. minutou skóre otočili, když se trefili Baron a Blahut. Sparta dokázala vyrovnat v závěru poločasu, když našel z rohu Pimpolho Gustava, a ten překonal Krenželoka.

Nerozhodný stav 2:2 zlomil ve 29. minutě Wilde, který poslal odražený míč přesně k tyči. Poté se krásně prosadil Marcelo, který si přehodil brankáře a polonůžkami poslal míč pod břevno. Dvoubrankové vedení ale Spartě vydrželo jen pár sekund, když střelou z první poslal za Vahalova záda míč Polášek. Také Sparta ale dokázala reagovat, když Zdržálek mazácky položil Krenželoka a skóroval do prázdné branky. Zbytek zápasu patřil už jen sparťanům. Pimpolho po průniku po pravé straně zvýšil na 6:3 a definitivní podobu výsledku dal dvěma góly Wilde, který nejen že upravil na konečných 8:3, ale završil také svůj hattrick.

„Čekal jsem, že začátek utkání, nebo řekněme celý první poločas, bude z naší strany chaotický, proto jsem nijak nepanikařil. Na cestě jsme narazili na jedenáct kolon a dorazili do haly minutu před osmou hodinou a šli do zápasu prakticky bez rozcvičky. I proto hráči dostali instrukce, ať v první půli nechodí moc do soubojů a hrají opatrně, aby nedošlo k jejich zranění,“ objasnil trenér Sparty Beni Simitči a dodal: „I proto bych první půli moc nehodnotil.“

Po přestávce to byla jiná Sparta. „V kabině jsem řekl, ať hráči na první půli zapomenou a v druhé půli jdou do zápasu od nuly. Zrychlili jsme pohyb a práci s míčem a bylo to pro nás jednodušší,“ uvědomoval si Simitči a pokračoval: „Soupeř se hodně soustředil na Wildeho a Marcela a v jeho obraně vznikala okna. Do nich se ve druhé půli začali dostávat Brahimi, Zdržálek a Pimpolho a byly z toho góly. Jsme rádi, že se utkání takovým způsobem zvládlo, protože nám chyběli tři hráči základní sestavy, a to Amadeu, Lucas a Michal Belej, kterému se udělalo nevolno během cesty a nebyl schopný do utkání zasáhnout.“

V zápase se prosadil i mladý Dominik Zdržálek. „Před sezonou jsem se rozhodl řekněme vyměnit  Martina Došu, slovenského reprezentanta, právě za Dominika Zdržálka. Vím, že v něm je talent, ale ten samotný nestačí. Musí si sáhnout na dno a plnit taktické pokyny. Má to v sobě, což bylo vidět dnes, když se dostal na palubovku s Wildem a vytvořili dobrou dvojku. Jedna vlaštovka však jaro nedělá a on musí takto pracovat v každém zápase,“ řekl k výkonu mladíka v sestavě Sparty její kouč.

Zápas ohodnotil i třinecký Radek Polášek: „Atmosféra na zápase byla skvělá. Doufám, že to tak bude na každý zápas, hned se lépe hraje. Bohužel výsledek je pro nás krutý a neodpovídá tomu, co jsme na hřišti předvedli. Zápas rozhodly dvě situace, první byl vyrovnávací gól těsně před poločasem, kdybychom šli do šaten ve vedení, hrálo by se jinak. Když jsme pak snížili na tři-čtyři, dostali jsme ihned branku na pět-tři a rozsypali se.“

SKP OCEL TŘINEC – AC SPARTA PRAHA 3:8 (2:2)

Branky a asistence: 11. Baron (Samek), 13. Blahut (Przyczko), 31. Polášek (Buryan) – 6. Marcelo (Hájek), 19. Gustavo (Pimpolho), 29. Wilde (Pimpolho), 31. Marcelo (Pimpolho), 32. Zdržálek (Pimpolho), 34. Pimpolho (Marcelo), 35. Wilde (Pimpolho), 38. Wilde (Zdržálek).
SKP Ocel Třinec: Kreželok (Kloda) – Blahut (C), Hudzieczek, Opluštil, Mikyska, Przyczko, Samek, Baron, Buryan, Polášek, Kantor. Trenér Andrea Bucciol.
AC Sparta Praha: Vahala (Cristiano, Bezstarosti) – Marcelo (C), Brahimi, Hájek, Gustavo, Pimpolho, Ricardo, Wilde, Zdržálek, Hora, Klíma. Trenér Beni Simitči.