Sparťané v pátek změří potřetí v sezoně síly s Helasem Brno

Již třetí vzájemný duel s Helasem Brno v této sezoně čeká futsalisty pražské Sparty. První dva duely Pražané zvládli, když ligový zápas v Brně vyhráli 6:2 a pohárový na domácí palubovce 2:1. Úvodní výkop pátečního zápasu 18. kola VARTA futsal ligy je v Aréně Sparta na Podvinném mlýně naplánován na 20.30 hodin.

„V této sezoně se s Helasem utkáme už potřetí. Nečeká nás určitě nic lehkého. Ať už má Helas v týmu Davida Cupáka nebo ne, je to stále mladé mužstvo s kvalitními, talentovanými hráči, což ukázali i o víkendu, kdy jeden z mládežnických týmů Helasu postoupil do Final four. My budeme muset podat lepší a kolektivnější výkon, než který jsme předvedli proti Jeseníku,“ uvedl trenér Sparty Beni Simitči.

Otázkou je start dvou reprezentantů Vahaly a Cupáka. „Jsme domluveni s reprezentačním trenérem, že dvojici našich reprezentantů budeme šetřit, ale je možné, že se nakonec domluvíme i tak, že jednoho pošetříme a jeden bude chvíli hrát. To budeme řešit po čtvrtečním taktickém tréninku,“ objasnil trenér Sparty a prozradil, jak je na tom jeho tým po zdravotní stránce: „Kádr bychom měli mít kompletní až na Amadea, který už druhý týden trénuje s kondičním trenérem a myslím si, že během deseti dnu by se mohl vrátit zpět do tréninkového procesu s týmem. Existuje varianta, že by byl připravený už na zápas s Vysokým Mýtem, ale zatím nebudeme předbíhat, vrátí se, až bude stoprocentně fit.“

Sparťané pracují na kondici. „Hrajeme doma a před reprezentační pauzou chceme určitě získat další tři body. Poté chceme pokračovat v náročných trénincích. Už třetí týden pracujeme na fyzické kondici a tyto tréninky budou pokračovat hned v sobotu po zápase s Helasem až do skončení základní části. Chceme být co nejlépe připravení na play off, a proto máme před sebou nyní dva měsíce tvrdé práce, co se týče fyzičky všech hráčů,“ řekl Beni Simitči.

Brněnský David Presl věří, že v silách Helasu je, získat proti Spartě body: „Čeká nás jeden z nejsilnějších týmů v lize, který ještě posílil o Angellota. V semifinále poháru jsme na Spartě prohráli 1:2, takže když si všichni hrábnem na dno svých sil, tak si nějaký bod můžeme určitě odvézt.“