Sparťané navázali na vítěznou sérii, Mělník porazili 4:2

Sparta pokračovala v nabitém programu, kdy během osmi dnů odehrála pět zápasů. V posledním utkání před reprezentační pauzou ji čekalo 6. kolo VARTA futsal ligy, kde mířila do Mělníka. Do utkání však musela bez nemocného trenéra Beniho Simitčiho a zraněného Wildeho.

Vstup do zápasu byl od obou týmů opatrný, v úvodu utkání se do zakončení dostal Mladen Kocić, ale nebyl úspěšný. Šance přišla i na straně domácích, když Dominik Zdržálek mohl zakončovat do odkryté brány, ale minul. První gól padl až v 16. minutě, když šli na brankáře Seidler s Drahovským a kapitán Sparty zakončoval do prázdné brány. Druhý gól utkání padl v 18. minutě po rohovém kopu, když pod břevno zakončil Tihomir Novak. Poločasový stav tedy byl 2:0 pro Spartu. ¨

V úvodu druhé půle mohl zvýšit skóre Tomáš Drahovský, ale domácí Hochman vyrazil míč z brankové čáry. Ve 29. minutě domácí snížili na 2:1 po gólu Moravce, ale na to Sparta okamžitě odpověděla gólem Grbeši – 3:1. Ve zbytku utkání se hosté prosadili jen jednou, po rohovém kopu zvýšil na 4:1 Amadeu. V závěru utkání domácí snížili na 4:2 po gólu Moravce v powerplay.

Michal Seidler: „Dnešní zápas byl pro nás velmi těžký. Měli jsme za poslední týden 5 utkání a šlo vidět, že nejsme ve své kůži a dolehla na nás únava. Mělník dnes hrál velmi dobře. Vytvořili si spoustu šancí, které neproměnili. Důležité bylo, že jsme vstřelili první branku, ta nás uklidnila a pak už jsme to nepustili.“

Jakub Němec, trenér Olympiku: „Vždy když se prohraje, tak je člověk zklamaný. Dneska však zklamaný být nemohu. Předvedli jsme výborný výkon, určitě nejlepší v této sezoně. Na hřišti jsme nechali úplně všechno a Spartě byli více než vyrovnaným soupeřem. Chtěli jsme využít jejich náročného programu, presovat je po celém hřišti a tím je zaskočit. To se do puntíku podařilo a Sparta měla velké problémy. První poločas jsme byli lepší než Sparta a kdyby jsme proměnili své stoprocentní šance, tak by se nikdo nemohl divit, kdyby jsme vedli například 4:1. Bohužel pro nás, ukázala se obrovská zkušenost sparťanských hráčů, kterým se oproti nám podařilo své šance proměnit. Dnes jsme ukázali, že rozhodně nepatříme na místa, kde se v tabulce nyní pohybujeme. I když ještě musíme pracovat na spoustě herních dovedností, tak se neustále každým zápasem zlepšujeme a když budeme takhle pokračovat dál, tak brzy budeme na úplně jiných příčkách. Tam, kam patříme.“

SK Olympik Mělník vs. AC Sparta Praha 2:4 (0:2)

Branky: 30. Moravec, 40. Moravec (Gombáš) – 16. Drahovský (Rick), 18. Novak (Seidler), 30. Grbeša (Novak), 34. Amadeu (Seidler)

Karty:  25. Hrdina (MEL)

SK Olympik Mělník: Rusak (Šanda) – Hochman, Hrdina, Nečas, Gombáš, Zdržálek, Moravec, Lehner, Šmejkal, Gabčo

AC Sparta Praha: Gerčák (Vahala, Plecitý) – Rick, Kocic, Brahimi, Amadeu, Novak, Drahovský, Křivánek, Hora, Grbeša, Seidler

Rozhodčí: Nagy, Cílek Delegát: Houška