Očekávané tři body přišly v koncovce

V dohrávce 11. kola VARTA futsal ligy Sparta Praha porazila Helas Brno 4:1.

K odloženému zápasu 11.kola VARTA futsal ligy zajíždějí futsalisté Sparty do Brna na půdu Helasu v roli favorita. Už v první minutě je zaskočil domácí kapitán Mužík, který potrestal hrubku Sparty v rozehrávce na vlastní polovině. Hosté pak roztočili kombinační kolotoč, z něhož se rodily šance jak na běžícím pásu, bohužel bez brankového efektu. Domácí bránili velmi důrazně, zahušťovali prostor před svou brankou, kterou navíc výtečně hájil mladičký Mykytjuk a tak není divu, že poločas skončil překvapivě 1:0 pro Helas.

Hned v prvních vteřinách druhé půle přišla spolupráce Drahovský-Seidler a druhý jmenovaný srovnal skóre. Hrálo se nahoru dolů, bohužel pro Spartu, která měl míč převážně na svých sálovkách, bez brankového efektu. Až v 7.minutě druhé půle přišla ideální přihrávka do běhu na Wildeho a ten si se šancí mazácky poradil – 1:2. Nebylo ale zdaleka rozhodnuto, domácí pořádně několikrát protáhli Vahalu, který v těch chvílích své spoluhráče výrazně podržel – zvláště Vojtěch Cupák byl pro obranu hodně nepříjemný. Své příležitosti domácí nevyužili a tak přišel trest – další rychlý přechod do útoku dvojice Seidler-Drahovský znamenal pro Spartu uklidňující třetí gól minutu před koncem,ke kterému přidal opět po akci Seidler – Drahovský  David Cupák v poslední minutě čtvrtý gól a stanovil tak konečný výsledek 4:1 pro Spartu.

Ondřej Vahala (Hráč AC Sparta Praha): Zápas se mi hodnotí těžce. I přestože jsme vyhráli 4:1, průběh zápasu se od začátku nevyvíjel pro nás dobře. Po zbytečné chybě jsme dostali gól a nedokázali proměnit šance do kterých jsme se dostali. Soupeř hrál obětavě a nedal nám nic zadarmo. Opticky jsme možná byli lepším týmem, ale Helas hrozil z brejků a standartních situací. V poločase jsme si něco řekli a hned v první minutě jsme srovnali na 1:1. Na klucích šlo vidět, že se nám ulevilo, začali jsme hrát více uvolněně a postupně jsme navýšili vedení. Za stavu 2:1 měl Helas dvě nebo tři velké šance, které neproměnili a my poté odskočili. Herně jsme neodehráli dobrý zápas, ale důležité jsou 3 body. Do dalších zápasů se musíme mnohem zlepšit ve všech směrech. Teď to musíme hodit za hlavu a jít dál.

Jiří Mužík (hráč, Helas Brno): „Do utkání se Spartou jsme vstoupili dobře, dostali jsme se do vedení a hráli to co jsme si řekli. Bohužel do druhého poločasu jsme nenastoupili dobře, rychle jsme dostali vyrovnávající branku a od té doby nás soupeř přehrával a jen díky dobře chytajícímu Andymu, jsme byli až do konce utkání pořád ve hře o body. Tento výkon musíme přenést do dalších utkáni kde nás čeká Hradiště a Lípa kde už potřebujeme bodovat.“

Helas Brno: Mykytjuk (Kubica) – Mužík, Lidmila, Presl, Klimeš, Bílý, Poul, Prokeš, Cupák V., Sznapka, Matyska, Mikeš, Zatloukal
AC Sparta Praha: Vahala (Gerčák) – Seidler, Drahovský, Novak, Hora, Amrani, Vnuk, Cupák D., Angellott, Wilde, Křivánek
Rozhodčí: Filipský, Havlík
Branky: 2. Mužík (Matyska) – 21. Seidler (Drahovský), 27. Wilde (Angellott), 39. Drahovský (Seidler), 40. Cupák D. (Vahala)
Karty:   34. Matyska (HEL) – 38. Drahovský (SPA)