Sparta z Liberce veze jen bod

Po prohře ve derby se Sparta chtěla vrátit zpět na vítěznou vlnu. Vinou horší koncovky se podařilo Pražanům z Liberce odvézt pouze bod.První poločas byl z obou stan hodně opatrný. Gólové hody přinesl až konec úvodního dějství. Spartu poslal do vedení v 18. minutě Brahimi. Domácí ještě do přestávky skóre otočili na 2:1.

V druhém poločase Pražané zapnuli na vyšší výkonnostní level a dokázali srovnat hned v 22. minutě. Další akce a šance už hráči z Řep proměnit nedokázali a tak podobně jako v Mělníku ztrácí dva body.

Příští zápas odehraje Sparta doma 2.12 s Chrudimí.

FTZS Liberec – Sparta Praha 2:2 (2:1)
Branky: 19. P. Bína (Jelínek), 20. Jelínek (Daněk) – 18. Brahimi (Darrier), 22. Maxharraj (pen.)

Ohlasy po zapáse

Beni Simitči (trenér Sparty): ”Opět jsme lacino ztratili 2 body stejně jako v Mělníku. My jsme klasicky opět nedali do prázdný ze 2-3 metrů anebo trefovali tyčku či břevno. Liberec si ten bod zasloužil jen a jen kvůli bojovnosti a tvrdé hře, na kterou jsme nemohli odpovědět. Doufám, že tyto ztráty nás nebudou stát třetí místo v tabulce v dalším průběhu soutěže.”

Pavel Bína (kapitán FTZS): “Byl to zápas dvou rozdílných poločasů. V prvním se nám dařilo hrát podle plánu. Vycházeli jsme z aktivního bloku a chodili do nebezpečných brejků a za náš výkon jsme byli odměněni poločasovým vedením. V druhém poločase byla Sparta aktivnější a přitlačila nás svoji hrou v powerplay. Remíza je za mě spravedlivá a jsme za ni rádi.”