Sparta vyplenila Českou Lípu 8:3

Ve 22. kole 1. FUTSAL ligy se Sparta představila v České Lípe, kde vyhrála vysoko 8:3.

K nejlepším hráčům utkání patřil jednoznačně sparťanský Gabčo, který v prvním poločase vsítil hattrick a ve druhé půli ještě přidal jednu trefu. Z hostujících hráčů musíme zmínit i Křivánka, který si také do kanadského bodování připsal čtyři body (2+2).

Gabčův hattrick nebyl čistý, protože se mu tam „vloudila“ přesná střela domácího Havrdy, který v 8. minutě srovnával na 1:1. To však bylo ze strany Démonů v prvním dějství vše.

Další branku přidali Českolipští až ve 30. minutě, kdy Abrhám snižoval na 4:2. V tu chvíli ještě byla jistá šance pro domácí na případný zvrat, jenže to hosté nepřipustili a čtyřmi rychlými góly v rozmezí tří minut definitivně rozhodli o osudu utkání. Havrdovi se jen svým druhým gólem povedlo výsledek kosmeticky upravit na 3:8.

Ve druhém dějství jsme sledovali hodně ofenzivní podívanou, při které jsme se dočkali celé řady branek. Sparta ovšem měla více ze hry, navíc byla mnohem nebezpečnější a naprosto zaslouženě si tak připisuje další tři body.

Ago Simitči po výhře v České Lípě: „Jeli jsme do Lípy vyhrát, což jsme zvládli. První poločas se mi nelíbil, kluci se nedokázali dostat do tempa, pak jsme začali jinak střídat a už se to zlepšilo. Po půli jsme si řekli, co budeme hrát a perfektně to dodrželi. Sice jsme udělali rychle pět faulů, ale poté jsme hráli 15 minut bez faulu, takže nás to netrápilo. Děkuji klukům za výkon, teď některé čeká reprezentace, zbytek bude odpočívat a připravovat se na utkání s Libercem.“

Karel Kruliš (trenér Démonů): „Sparta vyhrála zaslouženě, my máme konec sezóny a budeme vyhlížet lepší zítřky.“

FC Démoni Česká Lípa – AC Sparta Praha 3:8 (1:3)
Branky: 8. Havrda (Abrhám), 30. Abrhám (Havrda), 32. Havrda (Abrhám) – 3. Gabčo (Vokoun), 11. Gabčo (Křivánek), 19. Gabčo (Křivánek), 26. Gabčo (Křivánek), 32. Gualda (Fogaca), 33. Vokoun, 33. Křivánek (Vokoun), 35. Křivánek (Vokoun).

Text: futsalliga.cz