Sparta vybojovala postup do finále Poháru FAČR. Zdolala dosud neporažené Teplice

Prvním finalistou Poháru FAČR jsou futsalisté pražské Sparty. Ti v pondělí ve Zruči nad Sázavou oplatili Teplicím ligovou porážku a po výhře 5:3 postoupili do finále poháru. Pro hosty to byla první prohra v aktuální sezoně.
Hned úvod zápasu nabídl zajímavé momenty, a ačkoliv to byla Sparta, která si vytvořila několik dobrých možností, udeřily jako první Teplice. Ty využily ztráty domácích a Claudinho překonal Gerčáka. Vyrovnat se Pražanům podařilo v 7. minutě, kdy se Drahovský rozeběhl na soupeřovu polovinu, posunul míč Seidlerovi, který překonal Jeronima. O chvíli později se na středu přes Neneho uvolnil Jean a střelou k tyči poslal Spartu do vedení 2:1. Třetí sparťanskou trefu pak přidal v 16. minutě Drahovský, kterému sklepl míč hlavou na vrchol brankoviště Novak a slovenský futsalista ve službách pražského klubu už se nemýlil.

Když pak ve 28. minutě Jean chytrou přihrávkou našel na střed nabíhajícího Novaka, který nedal Jeronimovi šanci, vypadalo to, že si Sparta v klidu dokráčí pro postup. Ve 32. minutě se ale nejprve při power play prosadil Claudinho, který o pár sekund později zkompletoval hattrick a najednou byl rozdíl ve skóre jen jednobrankový. Ve 36. minutě mohli hosté dokonce vyrovnat, když už to vypadalo, že vyrazí do brejku dva na jednoho, jenže finální přihrávku zastavil Jean, který navíc rozjel rychlý protiútok Sparty. Pimpolho následně poslal míč Drahovskému, který obstřelil Jeronima a rozhodl o výhře Pražanů 5:3. Svěřenci Beniho Simitčiho tak stejně jako v minulé sezoně mohli slavit postup do pohárového finále!

„Něco jsem si v zápase chytil. Nicméně musím říct, že jsme měli šancí více než soupeř, i když Teplice také dvakrát, možná třikrát netrefily prázdnou branku. Takový ale futsal je. Jak my, tak oni, jsme mohli přidat více gólů, takže utkání mohlo skončit mnohem vyšším skóre,“ zhodnotil zápas Libor Gerčák, který už dokázal ve své kariéře jednou pohár vyhrát, a to v roce 2006. Nyní se o další pohárovou trofej popere v dresu Sparty: „Nebereme to tak, že jdeme hrát finále. Je to jedno, protože do každého zápasu jdeme s tím, že ho chceme vyhrát. Doufám, že se nám to podaří i v zápase finálovém.“

„Nechtěli jsme to pouštět ven, ale strašně jsme si přáli, abychom hráli semifinále právě s Teplicemi. Chtěli jsme veřejnosti, ale i sobě dokázat, že jsme lepší, než oni, protože i v ligovém zápase, který jsme u nich prohráli, jsme byli lepší. Bohužel tehdy pro ně zafungoval faktor lepšího zakončení a skvěle chytajícího Jeronima. Tentokrát jsme už ve čtvrté minutě mohli vést možná čtyři-nula. Zápas jsme měli pod kontrolou a hráli jsme přesně tak, jak jsme si před duelem řekli. To, že se soupeř ve druhé půli přiblížil na dostřel, to se může stát, ale myslím si, že jsme byli lepší ve všech aspektech. Zaslouženě jsme postoupili a nyní nás čeká finále, které budeme hrát doma, takže co víc si přát,“ řekl po utkání trenér Sparty Beni Simitči, který prozradil, že ačkoliv Teplice dokázaly snížit z 1:4 na 3:4, obavy neměl: „Nebál jsem se. Hráli jsme lépe, navíc soupeř měl na kontě čtyři fauly a my jen jeden, což také trochu naznačilo to, že hosté byli na pokraji svého snažení. Musím všem klukům pogratulovat, protože máme za sebou nadstandardní utkání.“

Sparta šla do utkání málem bez kapitána Seidlera. „Ještě do rozcvičky jsem nevěděl, zda ho nasadíme, protože je nemocný. Řekli jsme si pak, že zkusíme první střídání a uvidíme. Pak se dostal do rytmu a klasicky nastupoval. V závěru už jsem ho ale trochu šetřil, protože v pátek hrajeme v Uherském Hradišti,“ dodal na závěr kouč Sparty.

Sparta Praha – Teplice 5:3 (3:1)

Branky a asistence: 7. Seidler (Drahovský), 11. Jean, 16. Drahovský (Novak), 28. Novak (Jean), 36. Drahovský (Pimpolho) – 4. Claudinho (Daniel), 32. Claudinho (Nene), 32. Claudinho (Daniel).
Sparta: Gerčák (Vahala, Bezstarosti) – Seidler (C), Drahovský, Novak, Grbeša, Hora, Jean, Pimpolho, Hrdina, Amrani, Doležal. Trenér Beni Simitči.
Teplice: Jeronimo (Hůla) – Baran (C), Kasal, Künzl, Novotný, Claudinho, Carlos, Nene, Šebek, Vobořil, Daniel. Trenér David Filinger.