Sparta vrátila Slavii v derby porážku

Do derby pražských „S“ vstoupila lépe domácí Slavia, která se ujala vedení už v 1. minutě díky trefě Radima Záruby. Spartu ale vrátil do hry devatenáctiletý Martin Hora, který dvěma zásahy v rozmezí pár sekund zařídil v 3. minutě obrat. Odpověď si „sešívaní“ schovali do 10. minuty, kdy skóroval David Jošt, který tak navázal na své předešlé výkony, kdy v zápasech proti Spartě a Plzni vstřelil vždy hattrick.

Nerozhodný stav 2:2 vydržel až do 19. minuty, pak ale nejprve Lukáš Křivánek obešel Zdeňka Situ, stahovačkou oklamal brankáře Marka Karpiaka a poslal Spartu podruhé v zápase do vedení. Vzápětí navíc zvýšil na 4:2 po rohovém kopu Azem Brahimi.

Když zkraje druhé půle přidali rudí další dva zásahy, trefili se Angellot a opět Křivánek, přešla Slavia ke hře bez brankáře. Tu ale nezúročila, naopak do odkryté branky se v 33. minutě trefil přes polovinu hřiště Angellot a upravil na konečných 7:2 pro Spartu.

Tým Beniho Simitčiho nejen, že oplatil Slavii v derby týden starou porážku (2:4), ale zároveň se stal prvním celkem, který červenobílé v této sezoně porazil.

David Filinger (Slavia): „Za stavu 1:0 jsme si mysleli, že to půjde samo a že se Sparta porazí sama, kluci přestali hrát, nevraceli se, dvakrát jsme lacino inkasovali. Pak to byla katastrofa. Spartě mohu za dnešek pogratulovat, my se z toho musíme poučit. Možná se ukázalo, že ještě nejsme tak vyspělí, abychom zvládli tři těžká utkání v řadě. O přestávce jsme měli nějaký plán, kdy jsme chtěli použít power-play, ale hned jsme dostali další dva góly a museli do toho jít hned, power-play se nám také vůbec nedařila.“

Martin Hora (Sparta): „Věděli jsme, že musíme hrát lépe a tvrději než v minulém derby. První prohra nás velmi motivovala, Slavii jsme měli co vracet. Jsme rádi, že jsme vyhráli, já jsem velmi šťastný, že se mi povedlo vstřelit dva góly. Dnes jsme ukázali opravdovou sílu Sparty…bojovali jsme jeden za druhého a hráli přesně tak, jak trenér chtěl. Jsem rád, že jsem součástí týmu a každou šanci se snažím využít naplno! Nadále musíme pracovat, abychom mohli navázat na dnešní vítězství.“

SK Slavia Praha – AC Sparta Praha 2:7 (2:4)
Branky
: 1. Záruba (Jošt), 10. Jošt (Homola) – 3. Hora (Brahimi), 3. Hora (Carlinhos), 19. Křivánek (Carlinhos), 19. Brahimi (Angellot), 21. Angellot (Carlinhos), 22. Křivánek (Angellot), 33. Angellot.

Zdroj: Adam Procházka, isport.cz