Sparta ve 29. derby podlehla Slavii

V utkání 15. kola zamířila do SC Řepy Slavie, které v 29. derby nakonec Sparta podlehla 1:10.

Do utkání vstoupily oba celky opatrně, poté začali hosté vysoko presovat na rozehrávku Sparty. To přineslo kýžený účinek už v 6. minutě, kdy se poprvé prosadil Homola. Stejný hráč se prosadil o pět minut později, na což odpověděl Beni Simitči powerplay, která se však domácím nepovedla a hostující kapitán tak kompletoval ve 13. minutě hattrick. Jedinou branku Sparty v utkání vstřelil Lukáš Křivánek, který i přes své zranění nastoupil a rozšířil tak svůj gólový rekord v derby. Do konce prvního dějství se stihl ještě počtvrté prosadit Homola – 1:4.

Ve druhé půli se sparťanům vůbec nedařilo, i přes snahu zvrátit utkání na svou stranu nakonec inkasovali dalších šest branek a podlehli Slavii 1:10.

Beni Simitči: „Omlouvám se všem sparťanům za dnešní ostudný výkon v derby. Takhle se nehraje za Spartu a už rozhodně ne v derby! Dnes úplně všichni podali tragický výkon a totálně mě zklamali svým přístupem, nedostatkem bojovnosti a nedodržením taktiky. Nebudu se vymlouvat na absenci Angellota, Hory a defacto i zraněného Křivánka, který na pár minut naskočil, ale s utrženým meniskem a pozítří ho čeká operace.“

AC Sparta Praha 17 vs. SK Slavia Praha | 1:10 (1:4)

Branky: 14. Křivánek – 6. Homola, 11. Homola, 13. Homola, 15. Homola, 23. Sita, 28. Vaktor, 29. Marinho De Souza Daniel, 30. Daniel, 38. Vondráček, 39. Ševčík