Sparta v prvním utkání roku neuspěla, Helasu podlehla 1:7

První utkání roku 2022 čekalo Spartu v Brně, kde se utkala s místním Helasem. Zraněními oslabený tým bojovném výkonu nakonec padnul 1:7.

Hned v úvodu utkání začali domácí presovat na rozehrávku domácích, kýžené ovoce to přineslo už v 5. minutě, když se dokázal po přihrávce na delší tyč prosadit domácí Mužík. Druhý gól domácích přidal o šest minut později Svoboda, do kabin se tedy šlo za stavu 2:0.

Na gól ve druhé půli se čekalo dlouho, až ve 28. minutě se prosadil domácí Matejov, na něj dokázal navázat Svoboda – 4:0. Jedinou branku Sparty vstřelil ve 34. minutě Angellot, to sparťany sice nakoplo, ale nedokázali už podruhé domácího brankáře prostřelit. Domácí v závěru zvýšili skóre na konečných 7:1.

Arton Fejzullahi: „Nebyl to od nás špatný zápas, bohužel nás trápí marodka, museli jsme se s tím poprat tak jak jsme přijeli, bohužel se to dneska nepovedlo. Říkali jsme si, že musíme střílet během power-play ze všech pozic, bohužel nám to tam nepadalo, Brnu ano.“

Helas Brno vs. AC Sparta Praha 17 – 7:1 (2:0)
5. Mužík (D. Cupák), 11. Svoboda (Šarközy), 28. Matejov (Šarközy), 31. Svoboda (Mužík), 36. Cupák (pen.), 38. Špička (Kamenský), 39. Klímek (10 m kop) – 34. Angellot