Sparta v prvním čtvrtfinále podlehla Slavii 0:1

Čtvrtfinálová série derby pražských „S“ začala lépe pro Slavii, které Sparta podlehla 0:1.

Do utkání vstoupily oba celky velmi aktivně, hra se přelévala ze strany na stranu, oba týmy si vytvořily několik šancí. Postupně začala být dominantnější Sparta, která si vytvořila několik šancí, ale žádnou z nich neproměnila. Jediná branka utkání padla těsně před poločasem po brejku hostů, kdy přihrávku před odkrytou branku Libora Gerčáka využil Ševčík – 1:0.

Do druhé půle vstoupila aktivně Sparta, stejné tempo držela po zbytek poločasu. Sparťané si vytvářeli šance, ale všechny zablokoval brankář Karpiak. Do konce utkání ani přes tlak a power-play domácích branka nepadla.

Beni Simitči: „Dneska jsme nedali snad deset stoprocentních šancí. Klukům nemám co vyčítat, bojovali, vytvářeli si šance, soupeř nám daroval balón po našem tlaku, ale neměli jsme štěstí v zakončení. V pátek pojedeme na Slavii, tam vyhrajeme a otočíme sérii.“

AC Sparta Praha – SK Slavia Praha 0:1 (0:1)
Branka: 20. Ševčík (Křemen).