Sparťany v dohrávce 10. kola 1. FUTSAL ligy čekala cesta do Plzně, odtamtud však jedou s prázdnou, domácímu Interobalu podlehli 1:5.

Plzeň šla do utkání s jasným cílem. Být co nejaktivnější a napadat rozhrávku Sparty. Díky tomu si domácí od úvodu vytvořili tlak, ze kterého pramenil i první gól Interobalu v 5. minutě. Standardní situaci na vlastní polovině odvrátil Gabriel Rick, načež se míče chopil Tomáš Vnuk, obhodil si posledního obránce Sparty a chladnokrevně na bližší tyč vstřelil vedoucí branku. Touto trefou se dotáhl na 1. místo v tabulce střelců soutěže. Na druhý gól se čekalo jen do 8. minuty. Michal Holý rozehrával na deseti metrech přímý kop, přistrčil přes šířku hřiště Michalu Seidlerovi a ten milimetrově mezi nohama bránících hráčů zvýšil na 2:0. V brance nastoupivší Ondřej Vahala byl téměř bez práce, a tak mohl vypomáhat se zakládáním útoků. Další z nich se domácím povedl na prahu 13. minuty. Tomáš Vnuk po své střele získal na polovině Sparty odražený míč, posunul ho na Gabriela Ricka, a ten tvrdou křižnou ranou vymetl šibenici. Na poločasových 4:0 završil skóre krásným gólem Tomáš Buchta. Tomáš Vnuk si na své polovině posunul míč do lajny a křižným stříleným centrem našel přesně čelo mladého reprezentanta na zadní tyči, který se již nemýlil.

Druhá půle nabídla stejný obraz hry. Plzeň byla herně lepší, z hostů hrozil pouze Kolumbijec Angellot, kterého však výborně bránící domácí do žádné vyložené šance nepustili. Hráči Interobalu zkrátka hráli, co potřebovali. Čas plynul a 6 minut před koncem se Sparta rozhodla přejít do hry bez brankáře. Během ní si Pražené žádnou šanci nevytvořili, ba naopak. Angellot fatálně namazal přímo na nohu Lukáši Rešetárovi a kapitán domácích se přes celé hřiště nemýlil. Když už to vypadalo, že Ondřej Vahala udrží čisté konto, pokazil mu tento počin Peter Kozár. Kapitán slovenské reprezentace si nešťastně srazil míč do vlastní sítě při bránění rohu.

Marek Kopecký: „Jsem spokojen s přístupem k utkání. To, co jsme si před zápasem řekli, tak kluci splnili do puntíku. Ani k tomu nemám víc, co říct, kluci to odehráli tak, jak měli. Zápas rozhodl celý první poločas. Měli jsme velkou intenzitu a dodržovali taktické pokyny ohledně eliminování Angellota a donucení hráčů soupeře k chybám pohybem.“

Lukáš Křivánek (hráč AC Sparta Praha): „Plzeň na nás už od začátku vletěla, my jsme se z toho trochu podělali, ale bohužel proměňovali šance a zaslouženě vyhráli. Za stavu 4:0 jsme to s power-play chtěli nějak zkusit, ale ta nám vůbec nevyšla a bohužel jsme inkasovali, a pak už to jen dohráli.“

SK INTEROBAL PLZEŇ – AC SPARTA PRAHA 5:1 (4:0)
Branky: 5´ Vnuk (Rick), 8´ Seidler (Holý), 13´ Rick (Vnuk), 19´ Buchta (Vnuk), 35´ Rešetár – 39´ vlastní