Sparta v derby neuspěla, Slavii podlehla 2:4

V obdobě velkého fotbalového derby se v zápase 4. kola futsalové ligy radovala Slavia. Ta měla po více než dvouměsíční pauze kvůli pandemii koronaviru kromě čtyř předchozích výher i výhodu jednoho zápasu k rozehrání a v derby formu využila, když vyhrála 4:2. Zápas se vydařil Davidu Joštovi, který dal hattrick. Sparta, která před sezonou přišla o několik opor, ke čtyřem bodům další nepřidala a snížila Křivánkem až v poslední minutě.

Dva góly v úvodních minutách zápasu hodně poznamenaly utkání. U obou byl Jošt, který po dlouhé době neúspěchů futsalistů Slavie v derby zavelel k úspěchu. Slávisté předvedli tradičnímu soupeři, co znamená produktivita, a s půlným bodovým ziskem se dostali do vedení v tabulce před Plzeň, která má o zápas méně.

Sparta, jejíž šance dlouho držel v naději gólman Gerčák, si šance vytvářela, ale neproměňovala je. Až za stavu 0:4 se v poslední minutě dvakrát prosadil Křivánek po spolupráci s Angellotem.

Beni Simitči: „Za stavu 1:0 nebo 2:0 rozhodla naše smůla v zakončení, bohužel se hraje na góly, bez těch se vyhrát nedá. Na hráčích bylo trochu vidět, že jsou nervózní, možná kvůli tomu neměli přesnější mušku. Nemám jim co vyčítat, v šesti lidech zvládli odehrát 40 minut, proti rozehranému soupeři. Samozřejmě, budeme pracovat na našich chybách, které tuhle prohru zapříčinily. Slavie byla lepší, byli produktivnější, samozřejmě jsem jim všem pogratuloval. Myslím si, že určitě máme co odčinit příští pátek na odvetu u nich. V pondělí hrajeme s Českými Budějovicemi, navíc budeme trénovat, takže ono se to srovná. Nemám strach, že bychom propadli nebo nezvládli příští zápasy.“

David Filinger (trenér Slavia): „Šli jsme do zápasu s tím, že nechceme prohrát a vyhráli jsme ho, takže jsem spokojený, samozřejmě až na poslední minutu, kdy jsme dvakrát inkasovali. To si ještě vyříkáme. Bylo to jiné než zápas s Helasem, Sparta chtěla víc hrát dopředu, bylo to vyrovnané, ale my jsme proměňovali šance. Celému týmu mohu jenom pogratulovat, plnil to, co jsme si před zápasem řekli, odmakali jsme to a odjezdili.“

AC Sparta Praha – SK Slavia Praha 2:4 (0:1)
Branky: 40. Křivánek, 40. Křivánek – 1. Jošt, 23. Jošt, 32. Sláma, 36. Jošt.

Zdroj: ČT Sport