Sparta ukončila sérii bez bodů, Dynamo porazila 4:1

V zápas 6. kola futsalové ligy přijelo do Prahy Dynamo PCO České Budějovice. V tomto zápase výhra za 3 body byla sparťanská povinnost.

V úvodu zápasu otevřel skóre Angellot, když si narazil míč s kapitánem Brahimim a krásným dloubáčkem překonal hostujícího brankáře. O minutu později nastřelil Vokoun břevno soupeřovi brány. První poločas jsme drželi míč po většinu času na svých sálovkách, ale moc futsalové krásy k vidění nebylo a tak se šlo do šaten za stavu 1:0 i přes naší výraznou herní převahu.

Vstup do druhého poločasu nám znovu nevyšel, naše obrana bohužel zaspala a Budějovice pěknou brankou srovnali stav zápasu na 1:1. Poté už ale začala úřadovat Sparta. Nejprve Angellot našel krásným pasem Vokouna, který poslal Spartu do vedení 2:1. O minutu později Jiří Vokoun vypálil tvrdou střelu, hostující brankář míč vyrazil a pro Martina Horu už to byla jednoduchá pozice a zvýšil tak skóre zápasu na 3:1. Budějovičtí měli také několik zajímavých šancí, ale skvělé chytající brankář Libor Gerčák Spartu držel. V závěru utkání upravil stav na konečných 4:1 skvěle hrající Angellot, když poslal míč z poloviny hřiště do prázdné brány.

Beni Simitči: „Nejdůležitějším cílem dnešního zápasu byl zisk tří bodů, což se nám podařilo. Nehráli jsme dobře, nejsem spokojen s naší hrou, ale momentálně v tomhle stavu, kdy nejsme ve své kůži nemůžu po hráčích nic víc chtít. Jak už jsem předtím řekl, půjdeme zápas od zápasu a věřím, že se to bude jen zlepšovat.“

Jakub Hric (hráč PCO Dynam) po zápase se Spartou: „Gratuluji soupeři k výhře. Nicméně si myslím, že jsme neodehráli vůbec špatné utkání. Co víc říct…musíme mít více klidu v zakončení, šancí jsme si vytvořili dost. Dnes jsme mohli jen překvapit, důležitá utkání nás teprve budou čekat.“

AC Sparta Praha – SK Dynamo PCO České Budějovice 4:1 (1:0)
Branky: 6. Angellott (Brahimi), 26. Vokoun (Angellott), 27. Hora, 38. Angellott – 23. D. Hric (Benát).