Sparta udělala druhý postupový krok

Po pražském vítězství v prvním čtvrtfinalovém zápase se i v tom druhém tentokrát na půdě Démonů dostávali hráči Sparty do tempa oproti posledním zápasům v základní části VARTA futsal ligy pozvolněji. Přesto si hned v úvodu vypracovali několik slibných šancí, ale bez gólového efektu. Naopak domácí po jednom z rychlých protiútoků překonali Gerčáka a v 5. minutě se ujali k nadšení necelých dvěstě diváků vedení. To jim ale vydrželo jen pár desítek sekund, než Wilde pohotově z první vyrovnal. Další minuty úvodní půle měly stejný obraz – Sparta tlačila, domácí bránili a vyráželi k ojedinělým protiútokům, které ale byly velmi nebezpečné – několikrát musel golman Sparty potvrdit, že neztrácí nic ze své výkonosti a svůj tým podržel. Hosté svůj tlak postupně zesilovali a českolipští začali mírně ztrácet půdu pod nohama. Postupně Drahovský, Grbeša a Vnuk navýšili poločasové skóre na 4:1 pro Spartu.

Po pauze už favorit celé série dominoval, domácí už nestačili pokrývat kombinaci týmu s nejlepší “jarní” ligovou formou a Spartané předváděli futsal plný kombinačních akcí, kterým ve druhém poločase nechybělo ani přesné střelecké zakončení, na kterém se postupně podíleli svými druhými zásahy do černého v zápase Vnuk, Grbeša a Wilde, mezi něž se vklínil Cupák. Brankostroj se přibrzdil v okamžicích, kdy se v závěrečné části zápasu na palubovce vystřídali i Amrani, Křivánek, Hrdina a Hora, takže jediným, kdo do utkání nezasáhl v rudém dresu byl brankář Vahala. Skore uzavřel v poslední minutě zápasu s chutí hrající Novak.

Sparta se tak ujala po dalším vysokém vítězství vedení v sérii 2:0 a na domácí půdě v pátek od 20 hodin v Aréně Sparta může definitivně rozhodnout o postupu do semifinále – tam ji čeká úřadující mistr ERA-PACK Chrudim. Nikdo totiž nepředpokládá, že by východočechy mohl Mělník ve čtvrtfinále vyřadit.

Beni Simitči: „Je to o něco lepší, ale pořád nemůžu být spokojen. V prvním poločase jsme jim dali šance, aby se dostali do brejkových situací, druhý už jsme měli úplně ve své režii. Na pátek zase budu s tým probírat tohle téma, protože teď už je to jen o tom, aby se trenéři pobavili s hráči o těchhle situacích. V pátek chceme pokračovat ve stejném trendu. V tom třetím zápase budu od týmu chtít, abychom podali ještě lepší výkon a to především v obraně, kde zatím máme nějaké mouchy, které musíme vychytat.“

Karel Kruliš: „Zápas jsem začali dobře dostali se opět do šancí, ale bohužel jsme proměnili jen jednu, potom se začala prosazovat Sparta. Druhý poločas už dominovala Sparta, ale bylo to fyzicky velice náročné a trochu nám ke konci docházely síly, i přesto jsme podali bojovný výkon.“