Sparta to dokázala a je mezi 16 nejlepšími týmy Evropy

Matematika byla pro futsalisty Sparty před jejich posledním vystoupením v páté skupině Main round zcela jasná – nesměli s polským šampionem Rekordem prohrát a pokud možno neinkasovat žluté karty, což by v případě postupu byla určitá komplikace vzhledem k Elite round. Za oběma cíli šli od prvních minut jednoznačně. Stejně jako v předchozích duelech i v tomto vykročili do utkání dobrou nohou – už ve druhé minutě úřadoval opět tradiční úvodní střelec Grbeša a „rudí“ se mohli uklidnit.

Polský mistr odpověděl hned vzápětí dvěma gólovými šancemi, ale Vahala byl na místě – ani Marek ani Alex Viana ho překonat nedokázali. Naopak v deváté minutě vystřelil Amadeu a na dorážku byl nejrychlejší Seidler. Sparťané pak předvedli několik dalších hezkých kombinačních akcí, ale z mraku už tentokrát nepršelo, takže do šaten šly oba celky za stavu 2:0 pro českého mistra.

Úvod druhé půle přinesl jiný obrázek než předchozí dvě vystoupení Sparty, která se tentokrát nechala v prvních minutách zatlačit před Vahalu a ten inkasoval hned v první minutě, když ho překonal Bondar. Tentýž hráč měl vzápětí další obrovskou šanci, ale nastřelil jen tyč, a ještě v téže minutě stihl i žlutou kartu. Nicméně Sparta byla pod tlakem, Poláci cítili šanci.O to více byla důležitá pátá minuta druhého dějství, kdy se z dálky nádherně trefil Amadeu a zajistil domácím opět dvoubrankové vedení. Soupeř sáhl ke hře bez brankáře, ale sparťané výborně a obětavě bránili svůj náskok, který nakonec zvýšil v poslední minutě symbolicky kapitán Drahovský.

Sparta jako nováček Ligy mistrů po vítězství 4:1 postoupila mezi posledních 16 nejlepších celků Evropy. Mužstvo bylo na skupinu Main round výborně připraveno. Těžilo z vynikajícího výkonu obou golmanů – zvláště Vahala chytil snad životní formu. Před brankáři pracovali všichni hráči v poli jako jeden muž.

Teď už mohou pod taktovkou stratéga Beniho Simitčiho vyhlížet netrpělivě páteční los. Po úspěchu na sportovním poli se pokusí zástupci klubu o zdánlivě nemožné – pořádat opět ve své hale skupinu Elite round a přivést do hlavního města přední evropské týmy.

AC SPARTA PRAHA – REKORD BIELSKO-BIALA 4:1 (2:0)

Branky: 2. Grbeša, 9. Seidler, 25. Amadeu, 40. Drahovský – 21. Bondar
ŽK: 22.Bondar
Rozhodčí: Alejandro Martinez Flores (ESP),David Grondal Nissen (DEN)

Sestavy:
Sparta: Vahala (Gerčák,Plecitý) – Kocič, Novak, Wilde, Grbeša  – Rick, Brahimi, Amadeu, Seidler, Drahovský (C), Křivánek, Hora – trenér: Beni Simitči
Rekord: Nawrat (Iwanek) – Poplawski, Budniak, Marek, Bondar – Kubik, Pietyra, Surmiak, Dudek, Gasior, Alex Viana, Korpela, Janovský (C) – trenér: Andrzej Szlapa