Sparta splnila roli favorita a poslednímu Třinci nastřílela sedm branek

V rámci 16. kola VARTA futsal ligy přivítala pražská Sparta v hale na Podvinném mlýně poslední celek soutěže, SKP OCEL Třinec. Roli favorita sparťané zvládli a mohli se radovat z vysokého vítězství 7:1.

Spartu poslal do vedení David Cupák, který na vlastní polovině zachytil rozehrávku třineckého rohu a vyrazil do brejku s Brahimim, který mu na zlatém podnose přihrál před prázdnou branku. O necelou minutu později se Cupák mohl radovat podruhé, když hrudí dostal do třinecké branky nástřel Diega. Prakticky definitivní rozhodnutí přinesla 17. minuta, kdy Hájek našel před brankou Pimpolha, který prostřelil Sikoru – 3:0. O třináct sekund později se sice podařilo Třinci snížit na 1:3, když po nacvičeném signálu tečoval střelu Opluštila Baron, ale to bylo v zápase od Třince vše.

Po přestávce už se z gólů radovali pouze Pražané. Nejprve ve 31. minutě vybojoval na polovině míč Diego a svůj brejk zakončil gólovou střelou. Vzápětí tentýž hráč přihrál před vyběhnuvším brankářem Cupákovi, který uzavřel hattrick. Ve 34. minutě našel Diego na zadní tyči nekrytého Beleje a Sparta vedla již 6:1. Definitivní podobu výsledku dal v poslední minutě Azem Brahimi, kterého vybídl ke skórování, kdo jiný než Diego.

„Začali jsme velmi dobře, a i přes bránícího soupeře jsme si vytvořili několik šancí ke skórování. Ve druhé polovině prvního poločasu jsme nehráli moc dobře, za což nám také trenér o přestávce vyčinil a řekl nám, že musíme hrát lépe. Po přestávce už byl náš výkon dobrý, vstřelili jsme další branky a zvítězili,“ zhodnotil utkání Diego, který si v zápase připsal jeden gól a čtyři asistence: „Jsem šťastný, že se mi podařilo připravit pro spoluhráče tolik gólů, ale důležité je, že jsme vyhráli.“

Trenér Sparty Beni Simitči byl po zápase spokojený, ale přiznal, že hráčům měl o poločase co vytknout. „Na zápase není moc co hodnotit. O přestávce jsem sice musel trochu domluvit mladým hráčům, kteří dostali šanci na to, aby se ukázali, ale hráli hodně v chůzi. Místo abychom za stavu tři-nula přidali v první půli ještě více branek, tak jsme vypadli z rytmu. I když mladí hráči nemají tolik zkušeností, tak musí hrát rychleji, rotovat po palubovce a dávat míč od nohy, aby soupeř nestíhal. To jsem jim o poločase vytkl. Po přestávce už se naše hra zrychlila. Někteří hráči, kteří byli unavenější, tak hráli méně, jiní zase více. Druhý poločas byl z mého pohledu lepší, a nakonec zápas skončil sedm-jedna,“ uvedl kouč Sparty a dodal: „Zápas mohl skončit možná i větším rozdílem, ale mě těší spíše to, že jsme nedostali více gólů a že se do hry dostali všichni hráči a ukázali, co v nich je.“

Za Třinec zhodnotil zápas Lukáš Baron, autor jediné třinecké branky. „Věděli jsme, co nás čeká. Sparta byla favorit, má silnou hru v pěti hráčích na útočné polovině, na což jsme se připravovali, ale nestačilo to. Celou sezonu se trápíme a nemůžeme se do toho dostat,“ hlesl Baron a k svému gólovému momentu řekl: „Co se týče mého gólu, tak ten padl po situaci, kterou máme nacvičenou. Dal jsem tak v této sezoně už čtyři, nebo pět branek. Stejná situace, stejný nahrávač, stejný gól.“

AC Sparta Praha – SKP OCEL Třinec 7:1 (3:1)
Branky a asistence: 5. Cupák (Brahimi), 6. Cupák (Diego), 17. Pimpolho (Hájek), 31. Diego, 33. Cupák (Diego), 34. Belej (Diego), 40. Brahimi (Diego) – 17. Baron (Opluštil). Rozhodčí: Filip Nešněra, Lubomír Řeháček. Bez karet. Diváci: 250.
Sparta Praha: Vahala (35. Bezstarosti, Cristiano) – Belej, Brahimi, Cupák, Diego, Pimpolho, Hora, Hájek, Doležal, Sop. Trenér Beni Simitči.
SKP OCEL Třinec: Sikora (Kreželok) – Hudzieczek, Opluštil, Csikán, Cieslar, Przyczko, Samek, Mikyska, Blahut, Baron, Buryan, Kantor. Trenér Andrea Bucciol.