Sparta splnila povinnost. Trenér však spokojený nebyl

Futsalisté pražské Sparty vyjeli v pátek k zápasu 17. kola VARTA futsal ligy do Šumperka, kde sehráli utkání s Gamaspolem Jeseník. Ačkoliv Sparta svého soupeře porazila jednoznačně 7:1, trenér Beni Simitči s výkonem svého týmu moc spokojený nebyl.

Jako první se v zápase prosadili domácí, když Macura zablokoval střelu jednoho ze sparťanu a dostal se do úniku, který bezchybně proměnil. Sparta reagovala v 9. minutě, kdy po sehrané akci Sop našel Brahimiho, který uvolnil Beleje, a ten srovnal. O dvě minuty později už se Pražané radovali z vedení po druhé trefě Beleje. Tři minuty před koncem poločasu Sparta získala na polovin míč a brejk tři na jednoho vyřešil Belej pasem na Diega a stav byl 3:1 pro Spartu. V závěru poločasu se mohlo skóre měnit na obou stranách, ale Diegovu střelu zastavilo břevno a dvě sekundy před koncem první půle orazítkovali brankovou konstrukci i domácí.

Na další gól se čekalo až do 34. minuty kdy Diego našel křížným pasem Pimpolha, který lobem přehodil brankáře a přidal čtvrtou trefu Sparty. Zanedlouho Vahala rychle vyhodil míč na Pimpolha, ten jej prostrčil Marcelovi, který našel na zadní tyči Angellota, jež si položil brankáře a zvýšil na 5:1. Vzápětí Diego na polovině přihrál podél postranní čáry Brahimimu, jehož střela prošla mezi nohami domácího brankáře do sítě – 1:6. Definitivní podobu výsledku dal po ťukesu na jeden dotek mezi Angellotem a Belejem Brahimi. Sparta tak porazila Gamaspol Jeseník 7:1.

„Máme za sebou náročné utkání. Věděli jsme, že Sparta má svou kvalitu a tu také potvrdila. V prvním poločase jsme s ní ještě určitým způsobem drželi krok, ale druhý poločas jsme už tak dobře nezvládli a Sparta nás přejela,“ řekl k zápasu se Spartou kapitán Jeseníku Patrik Plhák a dodal: „Nyní nás čeká nejdůležitější zápas sezony. Hrajeme v České Lípě věřím, že si do zápasu přeneseme alespoň dobré bránění z první půle proti Spartě. Ta se sice dostávala do šancí, ale my je přežili. I my jsme měli nějaké šance, ale bohužel jsme je neproměnili.“

Kouč Sparty Beni Simitči nešetřil po zápase kritikou: „Nejsem spokojený s hrou, kterou jsme v zápase předváděli. Nebyla to naše sparťanská hra. I když jsme vyhráli sedm-jedna, tak jsme nehráli to, na čem jsme se domluvili. Hráči si musí uvědomit, že i když hrajeme proti trochu slabšímu mužstvu, tak se musí soustředit na zápas tak, jako by hráli proti týmu ze špičky ligy. Propásli jsme první poločas a část druhé půle. Nedali jsme spoustu šancí a to jen kvůli tomu, že jsme hráli zbrkle. Splnili jsme cíl, vyhráli jsme, dali jsme sedm gólů, ale s hrou spokojený nejsem a hned na prvním tréninku to budu muset s hráči rozebrat.“

Gamaspol Jeseník – Sparta Praha 1:7 (1:3)
Branky a asistence: 4. Macura – 9. Belej (Brahimi), 11. Belej (Brahimi), 17. Diego (Belej), 34. Pimpolho (Diego), 35. Angellott (Marcelo), 36. Brahimi  (Diego), 37. Brahimi (Belej).
Gamaspol Jeseník: Růžička,Till – Furik, Plhák, Kozelský, Novák, Vavrušák, Marcinov, Gnida, Macura, Žák.
Sparta Praha: Vahala, Cristiano – Marcelo, Brahimi, Sop, Hájek, Hora, Belej, Pimpolho, Diego, Machytka, Angellot. Trenér Beni Simitči.