Sparta šesti góly ve druhé půli rozhodla o svém postupu do finále

Rozhodující, páté utkání semifinálové série mezi pražskou Spartou a Interobalem Plzeň bylo na programu v úterý 17. dubna v plzeňské hale Lokomotiva. Duel rozhodl o tom, kdo z dvojice postoupí do finále. Tým, který se mohl na konci utkání radovat byla Sparta, která zvítězila 7:2 a již v pátek 20. dubna ji čeká od 18 hodin první finálový duel proti Chrudimi.

Spartě se povedl vstup do utkání, když se v 5. minutě prosadil na zadní tyči Pimpolho a poslal Pražany do vedení. Domácí ale hned o čtrnáct sekund později vyrovnali, když Mižár rozehrál aut na Holého, který se trefil přesně k tyči. V 10. minutě pak vyrazili domácí do protiútoku dva na jednoho a Künstner předložil Vnukovi přihrávku před odkrytou branku do míst, odkud se plzeňský střelec nemohl mýlit.

Stav 2:1 pro Plzeň vydržel až do konce prvního poločasu, jenže Sparta zopakovala obrat, jaký se jí povedl ve 4. zápase. Ve 22. minutě sebral Amadeu míč Vnukovi a posunul jej na Cupáka, který měl před Němcem dostatek času na to, aby zamířil přesně k tyči – 2:2. O půl minuty později se sparťané radovali znovu, když Cupák rozehrál trestný kop a trefil na zadní tyči Angellota, který hrudníkem poslal míč do plzeňské branky. Ve 26. minutě navíc Sparta Plzni odskočila na rozdíl dvou branek, když Angellot našel před brankou Brahimiho, který posunul míč Belejovi, a ten střílel do prázdné branky.

Ještě více veselo bylo na straně Sparty ve 34. minutě, kdy Angellot mezi nohami obránce prostrčil míč před branku Belejovi, který nadvakrát překonal domácího brankáře a zvýšil už na 5:2. V divokém závěru se ještě při plzeňské power play trefil do prázdné branky Pimpolho a na konečných 7:2 upravil z dlouhé penalty Michal Belej.

„Moc dobře jsme si oba dva týmy uvědomovaly, že se jedná o zápas o život. Do zápasu jsme dobře vstoupili a šli do vedení, nicméně Plzeň utkání rychle otočila, což byla velká škoda, zabrzdilo nás to a první poločas pro nás nebyl vůbec příznivý,“ řekl k první půli sparťanský Michal Belej a vyzdvihl výkon Sparty ve druhém poločase: „V kabině jsme si řekli, co budeme chtít ve druhých dvaceti minutách hrát, protože jsme si uvědomovali, že může jít o posledních dvacet minut. Podobnou situaci jsem zažil i v Brně a jsem rád, že se nám povedlo dotáhnout zápas k výhře. Druhý poločas byl jen o nás a to, jak jsme to zvládli, tak klobouk dolů před všemi hráči a realizačním týmem. Zápas jsme zvládli lépe i mentálně než Plzeň, což bylo také nesmírně důležité.“

Spartu čeká hned v pátek 20. dubna první duel finálové série. „Samozřejmě jsme věděli, jaké jsou termíny, a že se hraje hned v pátek, ale neměli jsme postup zajištěný, takže jsme se neustále soustředili jen a jen na semifinále. Až nyní po pátém zápase můžeme zapomenout na sérii s Plzní a začít myslet na to, že se nám otevírají brány finále,“ uvedl Michal Belej a dodal: „Věřím, že to budou úplně odlišné zápasy. Chrudim je výborně připravený tým, ale to je v tuto chvíli jedno. Je to finále a začíná se od stavu nula-nula. Hlavní pro nás nyní je, abychom dobře zregenerovali a dobře se připravili na pátek.“

SK Interobal Plzeň – AC Sparta Praha 2:7 (2:1)
Branky a nahrávky: 6. Holý (Mižár), 10. Vnuk (Künstner) – 5. Pimpolho (Angellot), 22. Cupák (Amadeu), 23. Angellot (Cupák), 26. Belej (Brahimi), 34. Belej (Angellot), 39. Pimpolho (Brahimi), 40. Belej (10 m kop). Rozhodčí: Černý, Lasch. ŽK: Němec, Kasýk, Křemen, Vnuk – Vahala, Cupák, Belej, Pimpolho. ČK: Havel, Mižár (oba Plzeň). Diváci: 1400.
Interobal Plzeň: Němec (Bartůněk) – Mižár, Holý, Abrham, Buchta, Havel, Slavík, Sláma, Künstner, Kasýk, Štverák, Křemen, Vnuk. Trenér David Frič.
Sparta Praha: Vahala (Cristiano, Bezstarosti) – Sop, Diego, Cupák, Hájek, Hora, Angellot, Levčík, Amadeu, Brahimi, Belej, Pimpolho. Trenér Beni Simitči.