Sparta proti Rapidu nezaváhala, zvítězila 7:2

V utkání 12. kola 1. FUTSAL ligy do Prahy přijel Rapid Ústí nad Labem, sparťané však nezaváhali a zvítězili 7:2.

Oba celky do utkání vstoupily s plným nasazením, hosté dobře bránili, první gól padnul až v 9. minutě, kdy po chybě obrany dostal možnost jít sám na brankáře Diego – 1:0. Sparťané v tlaku nepřestali, ale v bráně čaroval brankář hostí Votava. Hráči Rapidu se v utkání postupně dokázali dostat do několika akcí, avšak v nich nebyli úspěšní. Další úder domácích přišel ve 14. minutě, když se po obléhání branky hostů uvolnil na křídle Carlinhos a připsal si tak svůj první gól v rudém dresu. Dvě minuty před koncem prvního poločasu dokázal snížit na 2:1 poté, co se při přečíslení rozhodl Macháček pro přímou střelu, kterou Rakvaaga překonal.

Do druhé půle vstoupila Sparta daleko aktivněji, hned v úvodu nastřelil tyč Jiří Vokoun, do šance se dostal i Lukáš Křivánek. Třetí gól přišel ve 23. minutě, kdy Azem Brahimi naservíroval Diegovi míč před prázdnou bránu, a ten nezaváhal. Postupně se poté prosadili Angellot, Jiří Vokoun a branky se dočkal po dvou asistencích i Azem Brahimi. Poslední branku domácích vstřelil ve 34. minutě Angellot poté co s míčem prošel kolem tří bránicích hráčů – 7:1. Hosté dokázali už jen korigovat skóre deseti metrovým kopem tři minuty před koncem a uzavřeli tak gólový účet utkání na stavu 7:2.

Beni Simitči: „V druhém poločase jsme hráli lépe, začali jsme dávat góly, ale i tak si myslím, že tolik tyček a břeven jsme už dlouho neměli. Celý týden pracujeme na proměňování šancí, protože proti takovým soupeřům se do nich dostáváme, ale nevyužíváme je, což nás mrzí.“

Matěj Čapek (FC Rapid Ústí): „Zápas na Spartě se nám příliš nepovedl, ale je to pro nás další cenná zkušenost. Chyběla nám větší odvaha a sebevědomí směrem dopředu a i v obraně to často skřípalo více, než by bylo zdrávo. Nyní musíme zregenerovat síly na páteční souboj s Mělníkem.“

AC Sparta Praha – Rapid Ústí n. L. 7:2 (2:1)
Branky: 9. Diego, 14. Carlinhos (Angellott), 23. Diego (Brahimi), 24. Angellott (Brahimi), 28. Vokoun (Angellott), 30. Brahimi (Angellott), 34. Angellott (Křivánek) – 18. Macháček, 37. Jelínek (10 m kop).