Sparta porazila Slavii a prodloužila nadvládu nad Prahou

V 16. futsalovém derby se z vítězství radovala Sparta. Na dva góly Seidlera navázal jednou trefou Hrdiny a za hosty následně korigoval Směřička.

První poločas nabídl řadu šancí, ale jen jeden gól. Ten vstřelil Michal Seidler od něhož se za brankovou čáru odrazil míč po přihrávce Grbeši. Další góly přišly až po přestávce. Nejprve Seidler zvýšil na 2:0 a vzápětí přidal třetí sparťanskou trefu Hrdina. Hned poté se dočkala gólu i Slavia, když na 1:3 snížil Směřička. Víc už ale hostě, kteří se v závěru pokusili o power play nestihli a tak po výhře 3:1 zůstaly všechny body na Spartě.

„Byl to super zápas a fanoušci si určitě přišli na své. Zejména ve druhé půli to bylo nahoru dolů a jak Gerčák, tak brankář hostí Žežulka vychytali mnoho šancí,“ pochválil oba brankáře kapitán Sparty a popsal svou první branku v utkání, který byl poněkud kuriózní: „Neřekl bych ani, že to byl můj gól. Grbi chtěl střílet, ale nesedlo mu to, já přes obránce uviděl míč na poslední chvíli, chtěl si ho zpracovat, ale trefilo mě to do nohy a spadlo to do branky.“

„Přiznám se, že jsem byl trochu nervózní, ale na začátku mi pomohlo to, že jsem měl rychle několik zákroků. Bohužel jsme zase neproměnili spoustu šancí a doplatili na to,“ mrzelo brankáře Slavie Jana Žežulku.

A jak zápas zhodnotili trenéři?

Beni Simitči (Sparta): „Jsem spokojený s tím, jaký jsme podali výkon. Otěže zápasu jsme drželi my, ale nemůžu hodnotit kladně množství zahozených šancí. Měli jsme rozhodnout snad už v prvních čtyřech minutách. Paradoxně totéž se opakovalo i zkraje druhé půle. Je dobré, že si šancí tvoříme, ale musíme jich více proměňovat. Možnosti měl i soupeř, Gerčák toho hodně chytil, ale myslím, že jsme vyhráli zaslouženě. Mám radost, že se trefili Hrdina se Seidlerem. Zejména druhý jmenovaný se rozstřílel v nejdůležitější chvíli. Nedařilo se mu střelecky, ale tentokrát de facto rozhodl. Vyhráli jsme a stále jsme vládci Prahy, ale teď už zápas házíme za hlavu a jdeme dál. Jsem rád, že kluci pochopili důležitost derby, ale jak říkám, je to pryč a míříme k dalšímu utkání. V Praze vládne Sparta a věřím, že to tak bude i nadále!“

Ivan Božovič: „Věděli jsme, co nás čeká, že si vytvoříme pět, šest šancí, které musíme proměnit. Nakonec jsme jich měli snad deset, ale dali jsme jediný gól. S takovou efektivitou se nedá zvítězit. Potěšil mne výkon Jana Žežulky, ukázal, že je velkou nadějí českého futsalu. Jsem také rád, že je s námi Radim Záruba, měl s námi ale jenom jeden trénink, budeme potřebovat pár týdnů, aby se s námi sehrál,“ poukázal na výkon nové posily Slavie, jejíž angažování klub oznámil krátce před startem derby.“

Sparta Praha – Slavia Praha 3:1 (1:0)

Branky a asistence: 15. Seidler (Grbeša), 23. Seidler (Drahovský), 25. Hrdina (Jean) – 26. Směřička (Dodo).
Sparta: Gerčák (Vahala, Bezstarosti) – Seidler, Drahovský, Novak, Grbeša, Pimpolho, Hrdina, Jean, Amrani, Hora, Sop, Doležal. Trenér Beni Simitči.
Slavia: Žežulka (Garčár) – Homola, Klíma, Krstevski, Směřička, Jošt, Pršič, Leovski, Dodo, Krasnič, Veljkovič, Hájek. Trenér Ivan Božovič.