Sparta porazila Bazooku 9:0! Vnuk: „Hráli jsme nahoru dolů, což nám nesvědčí.“

V 19. kole VARTA futsal ligy sparťané doma hostily Bazooku CF Uherské Hradiště. Vysokou výhrou 9:0 prodloužila sérii domácí neporazitelnosti, která trvá od počátku letošní sezony.

Třetí tým tabulky disponuje silnou ofenzívou, která měla na oslabený tým ze Slovácka, který navíc přijel do metropole jen s devíti hráči – z toho s jedním brankářem, hodně platit. Sparta měla také od prvních okamžiků výraznou převahu, ale hosté obětavě bránili před Kunickým a tak inkasovali v první půli jen dvakrát – v 6. minutě se prosadil král ligových střelců a kapitán Sparty Michal Seidler – dal už svůj 37. gól a o 9 minut později Tomáš Vnuk. Za tohoto stavu měli velkou šanci po jednom ze sporadických brejků i hosté, ale Ťok ve vyložené příležitosti netrefil. Do druhé půle pozměnila domácí trenérská dvojice složení čtyřek, začal hrát i Amrani a právě on dvěma góly v první a třetí minutě této části hry srazil Bazooku do kolen. Domácí pak roztáčeli svou typickou kombinační hru, kterou postupně rozvraceli obranu protivníka a přidávali góly. Vnuk, Drahovský a Seidler zvýšili během tří minut už na 7:0. V té době ale musel ukázat několik zákroků i sparťanský gólman Gerčák, protože v době náporu Sparty se dostali do několika příležitostí i hosté, zvláště nejzkušenější dvojice Sopůšek – Čtvrtníček pořádně provětrala sparťanskou defenzívu. Tři minuty před koncem rozjásal domácí příznivce nádherným gólem Wilde a v téže minutě uzavřel skóre zápasu Lukáš Křivánek, pro kterého stejně jako asistenta trenéra Martina Brůnu měl zápas zajímavou příchuť – ještě v první polovině sezóny “hájili barvy” soupeře. Sparta tak nakonec nadělila soupeři devět branek, podruhé za sebou neinkasovala a dohrála zápas bez zranění, což je pro ni dobrá zpráva před šlágrem jarní části sezóny, kterým bude příští pátek souboj s chrudimským obhájcem titulu. Papírově jen vítězství nad ním ji zachová za určité konstelace šanci na konečné druhé místo po základní části díky lepšímu brankovému poměru ze vzájemných zápasů s Teplicemi.

Tomáš Vnuk: „První půle nebyla optimální, měli jsme hodně šancí, ale hráli jsme s Bazookou nahoru dolů, což nám nesvědčí. My si musíme držet balón a postupně se dostávat do šancí, které potom, když jsme v klidu, proměníme. Dneska jsme viděli, že to umíme táhnout, všechny čtyřky dávaly góly.“

Jaroslav Hastík (Trenér Bazooka CF U. H.): „Ačkoli jsme Spartě podle očekávání nakonec podlehli vysokým rozdílem, musím naše hráče ve fyzicky náročném utkání za jejich poctivý přístup pochválit. Zejména v první půli jsme favorita vcelku drželi na uzdě a na pouhé dva góly domácích jsme odpověděli několika vydařenými kontry, z nichž jsme ale skórovat nedokázali. Ťokova tutovka z metru do odkryté brány po skvělé Sopůškově nabídce snad zahodit ani nešla… Po přestávce náš statečný odpor nalomil rychlý Amraniho gól a poté už domácí herně i gólově dominovali. Těší mě, že jsme ani jednou neinkasovali ze standardek, s čímž míváme problém. Sparťané potvrdili výbornou formu a jejich vysoké ambice mají vskutku reálný základ.“

AC Sparta Praha vs. Bazooka CF Uherské Hradiště 9:0 (2:0)
Branky: 6. Seidler (Cupák), 15. Vnuk (Cupák), 21. Amrani (Vnuk), 23. Amrani (Vnuk), 27. Vnuk, 30. Drahovský (Wilde), 31. Seidler, 37. Wilde, 37. Křivánek (Drahovský)
AC Sparta Praha: Vahala (Gerčák) – Seidler(C), Drahovský, Vnuk, Cupák, Wilde, Novak, Grbeša, Angellott, Amrani, Křivánek, Hora
Bazooka CF Uherské Hradiště: Kunický – Šarközy, Slaný, Maniatis, Čtvrtníček, Németh, Ťok, Sopůšek (C), Ťažký
Rozhodčí: Jan Kliner, Tomáš Markovský