Sparta otočila zápas a vyhrála nad Slavií 5:4

Sparta ve druhém čtvrtfinálovém utkání v Edenu nakonec otočila výsledek utkání, zvítězila 5:4 a vyrovnala tak sérii na 1:1.

Do utkání oba celky vstoupily aktivně, gólový účet otevřel v šesté minutě po chybě sparťanů Leovski -1:0. Sparta stejně jako v prvním utkání tlačila a dostávala se do šancí, ale všechny pokusy zmařil Karpiak. Těsně před koncem první půle se prosadil Carlinhos a vyrovnal tak na 1:1.

Úvod druhého dějství byl z obou stran vyrovnaný, ani jeden tým nechtěl udělat chybu, to se odráželo na podobě hry. Chyba přišla ve 32. minutě, kdy domácí zatlačili na Maicona, který přišel před brankou o míč a slávisté tak šli do vedení – 2:1. Na to však o tři minuty později dokázal ranou z dálky odpovědět opět Carlinhos, který podruhé vyrovnal. V tu chvíli začala skvělá tří minutovka Sparty, kdy se dvakrát prosadil Jiří Vokoun a zajistil tak dvoubrankové vedení. Domácí začali power-play, která sice přinesla snížení na 4:3, ale na to hned odpověděl po chybě Slavie Lukáš Křivánek, který tak vstřelil vítězný gól utkání. V samotném závěru domácí ještě dokázali snížit na finálních 5:4.

Lukáš Křivánek: „Byl to další náročný zápas, vůbec se nám nepovedl vstup do zápasu, prohrávali jsme, ale dokázali jsme vyrovnat. Myslím si, že jsme dneska byli lepší a zaslouženě vyhráli.“

SK Slavia Praha – AC Sparta Praha 4:5 (1:1)
Branky: 6. Leovski (Sláma), 32. Homola (Daniel), 39. Ostrák (Daniel), 40. Leovski (Ostrák) – 20. Carlinhos, 35. Carlinhos (Angellot), 36. Vokoun (Brahimi), 37. Vokoun (Brahimi), 39. Křivánek (Fogaca).