První velkou šanci měli domácí, ale na jejím konci zastavila Křemenovu střelu do odkryté branky tyč. Sparta zahrozila poprvé v 8. minutě, ale proti střele Diega zasáhl plzeňský brankář Němec. O pár sekund později udeřilo na druhé straně. Po faulu na Slámu rozehrála Plzeň standardní situaci a Vnuk našel u zadní tyče volného Štrajta – 1:0. Sparta ale dokázala bleskově vyrovnat, když si Gustavo narazil s Brahimim a střelou na zadní tyč překonal Němce.

Do vedení se Pražané dostali ve 13. minutě, kdy prošla Diegova přihrávka od půlící čáry až před branku k Marcelovi, který byl neomylný. Ačkoliv měla Sparta na svém kontě už po osmi minutách pět faulů, byla to paradoxně ona, kdo se po šestém faulu soupeře dočkal dlouhé penalty. Tu proměnil střelou o tyč Belej a stav byl rázem 3:1 pro Spartu. Domácí snížili dvě minuty před přestávkou, kdy sláma od rohu palubovky přihrál pod sebe a střela Vnuka prošla skrumáží až do branky. Jen pár sekund dělilo v závěru poločasu Spartu od čtvrtého gólu, když Diego sice Němce prostřelil, ale již předtím vypršla hrací doba první půle.

Na začátku druhého dějství se do zakončení dostal Abrham, ale jeho střelu mířenou do šibenice Cristiano efektně i efektivně zastavil. Chvíli na to platilo otřepané nedáš, dostaneš. Brahimi uvolnil patičkou Beleje, ten našel před brankou Marcela, který ještě vylepšil střeleckou pozici pro Diega, a ten vymetl levý horní roh plzeňské branky. Na 5:2 zvýšila Sparta v 35. minutě, kdy Cristiano bleskovým výhozem našel Marcela, který postupoval s Brahimim sám na branku. Svému kolegovi přihrál na paty, ale Brahimi stihl zareagovat, přihrál Marcelovi zpět a ten navýšil sparťanský náskok na rozdíl tří branek. V závěru zápasu se Interobal pokusil snížit v power play, ale několikrát narazil na skvěle chytajícího Cristiana.

„Na začátku zápasu jsme nasbírali pět faulů, z nichž si myslím, že hned tři byly hodně laciné. Zároveň jsme inkasovali jako první, ale hned vzápětí jsme vyrovnali, následně šli do vedení a ve zbytku utkání jsme byli lepší,“ uvedl po zápase trenér Sparty Beni Simitči, kterého hra soupeře nepřekvapila: „Interobal hrál tak, jak jsme čekali, tedy hodně důrazně a tvrdě. Hráče jsme na to připravovali, že Plzeň bude hrát tvrdě, což se také potvrdilo. Celý zápas jsme měli ale pod kontrolou.“
V zápase zazářil sparťanský brankář Cristiano, ale i další. „Jsem hrdý na svůj tým. I přesto, že jsme nebyli kompletní, dokázali Interobal porazit, a to v šesti lidech,“ tešilo Beniho Simitči, který navázal: „Pro tým, který má ty nejvyšší cíle by mělo být povinností tuto početní výhodu využít.“

„Věděli jsme, že Plzeň mívá slabší druhé poločasy, ve kterých odchází fyzicky. Na některé soupeře to sice stačí, ale s námi nebyli tak živí, jako v prvn půli v poháru, ani nyní v lize. Strach, že bychom prohráli jsem neměl, jenom jsem čekal, kdy se kluci nastartují. Speciální pochvalu zaslouží Wilde, kterému musím poděkovat. Šel do zápasu bez tréninku, rozhodnutí hrát bylo jen na něm. Nadstandardní výkon podal také Cristiano, který ukázal svou kvalitu,“ vyzdvihl výkony svých hráčů kouč Sparty a dodal: „Pyšný jsem ale na celý tým. Věděli jsme, že když budeme hrát jako tým, tak bychom měli Plzeň porazit. Tým to byl, byla to Sparta.“

Sparta pohlídala klíčové hráče soupeře. „Před zápasem jsem říkal, že sem pojedeme více bránit než normálně, ale zároveň hráči dostali volnost. Jakmile byla příležitost, vyrazili jsme do presinku a nenechávali jsme Plzeň hrát. Věděli jsme, že hru Interobalu tvoří Holý s Vnukem a Sláma. Ve chvíli, kdy jsme si tyto tři hráče pohlídali, tak byla Plzeň poloviční a bezzubá,“ uzavřel Beni Simitči.

Zápas zhodnotil také hráč Plzně, Zdeněk Sláma:„Myslím, že jsme proti Spartě nehráli špatně, ale dostali jsme hloupé góly a dělali veliké chyby. Sparta je velice zkušené mužstvo a ty naše chyby dokázalo využít. Myslím, že na držení balónu jsme vyhráli, měli jsme i šance, tlačili jsme se do brány víc než oni, ale Sparta využila každou naši chybu a to rozhodlo. Oproti minulým utkáním jsme chtěli Spartu napadat, zkoušeli jsme hrát aktivně a myslím, že to nebylo úplně špatné. Bohužel jsme se ale občas zapomínali dozadu a Sparta to potrestala.“

SK Interobal Plzeň – AC Sparta Praha 2:5 (2:3)
Branky: 8. Štrajt (Vnuk), 18. Vnuk (Sláma) – 10. Gustavo (Brahimi), 13. Marcelo (Diego), 15. Belej (10. m kop). 25. Diego (Marcelo), 35. Marcelo (Brahimi). Rozhodčí: Slanina, Čep. ŽK: Štrajt – Gustavo, Belej, Wilde.
Interobal: Němec (Klečka) – Holý, Mižár, Havel, Rozboud, Sláma, Štrajt, Abrham, Kasýk, Křemen, Štverák, Slavík.
Sparta: Cristiano (Hnízdil) – Marcelo, Brahimi, Hájek, Gustavo, Belej, Wilde, Hora, Diego, Machytka, Ricardo, Koudelka, Klíma.