Sparta návrat po reprezentační přestávce zvládla, Liberec porazila 4:3

Sparťané do utkání po reprezentační přestávce museli naskočit bez zraněného Jiřího Vokouna, z utkání museli odstoupit Martin Hora a Carlinhos. Trenér Beni Simitči musel sáhnout ke krizovému řešení a Angellot musel odehrát rekordně celých 40 minut bez střídání, ale i přesto Sparta ukončila neporazitelnost domácích na jejich půdě a vyhrála 4:3.

Sparta se dostala do vedení už ve čtvrté minutě po gólu Angellota, domácí na sebe nenechali dlouho čekat a z brejku o čtyři minuty později vyrovnali na 1:1. V 15. minutě šli hosté znovu do vedení po přihrávce Angellota přes celé hřiště na Lukáše Křivánka. Do konce první půle už diváci u obrazovek gól neviděli.

Po sedmi minutách druhé půle se prosadila nová posila Maicon, který zvýšil na 3:1, na to odpověděl o dvě minuty později domácí Vobořil. Poslední branku Sparty přidal z desetimetrového kopu Angellot. Domácí už jen v závěru korigovali skóre na konečných 4:3.

Beni Simitči: „Trošku jsem měl před zápasem strach, už tak s úzkým kádrem nám v týdnu definitivně na nějakou dobu vypadnul Vokoun kvůli zranění, se kterým už hrál minule, navíc když ve třetí minutě musel odstoupit Carlinhos, tak jsem si říkal, že už nemůže být hůř. Potom odstoupil i Martin Hora kvůli zvrtnutému kotníku, takže jsem si začal říkat, že kluci budou muset podat neskutečný výkon a hrát 30-35 minut. Nakonec se to povedlo, Angellot odehrál celých 40 minut bez střídání, Lukáš Křivánek skoro také. Samozřejmě jsem rád za tři body, bylo to v plánu. Nemůžeme se dívat na to, jak hrajeme, jestli dobře nebo špatně, prostě musíme vyhrávat a uhrát plný počet bodů v únoru.“

Ondřej Vlach (asistent trenéra): „Utkání bylo za mě velmi vyrovnané. Do zápasu jsme nešli jako favorité, což nám možná vyhovovalo. Dařilo se nám reagovat na branky soupeře a díky tomu jsme se drželi v zápase. Ke konci se nám povedla power play a snížili jsme na rozdíl jedné branky. Bohužel si Sparta závěr zkušeně pohlídala. Hráčům dnes není co vytknout, takže s výkonem můžeme být spokojeni.“

FTZS Liberec – AC Sparta Praha 3:4 (1:2)
Branky: 8. Žampa (Vobořil), 29. Vobořil (Henzl), 35. Bína (Janáček) – 4. Angelott, 15. Křivánek (Angellott), 27. Maicon (Křivánek), 35. Angellott (10 m kop).