Sparta nadělila Mělníku dvacet dva branek

Ve 21. kole VARTA futsal ligy sparťané doma přivítali SK Olympik Mělník.

Jednou z hlavních motivací sparťanů bylo odčinění porážky, kterou utrpěli v Mělníce. Už v úvodu utkání Sparta ukázala, že je v naprosté herní pohodě a začala hosty tlačit. Nulový stav vydržel pouze do 3. minuty, kdy hostujícího Mareše prostřelil Michal Seidler, který svou trefou odstartoval gólový kolotoč. Během první půle se sparťané prosadili ještě osmkrát. Hosté korigovali skóre v 11. minutě, kdy se z dorážky trefil Tomáš Vobořil. Do konce poločasu se hosté zvládli trefit ještě jednou, kdy se uvolnil Lukáš Lehner a obstřelil Gerčáka.

Do druhé půle Sparta opět vkročila raketovým tempem, ve 23. minutě nastřelil míč před bránu Tomáš Drahovský, který si nakonec do vlastní brány srazil Lukáš Nečas. Ve druhé půli mohli fanoušci vidět 4 hattricky – Michala Seidlera, Davida Cupáka, Lukáše Křivánka, Tomáše Vnuka a čtyři góly Tomáše Drahovského.

Tomáš Drahovský: „Do dnešního zápasu jsme nastoupili s cílem, že jasně chceme ukázat, že prohra v Mělníce byla jen náhoda a také, že chceme Mělníku vrátit vše i s úroky. Hned od úvodu jsme chtěli zápas rychle rozhodnout a ve vysokém tempu pokračovat celou dobu. Zápas jsme odehráli s velkou chutí a přidali jsme hodně gólů po krásných akcích. Věřím, že všichni, kteří sledovali zápas buď v hale, nebo na televizních obrazovkách si přišli na své a potěšilo je množství branek, které jsme vstřelili. Myslím si, že to je ta nejlepší pozvánky na naše další zápasy a věřím, že si hodně lidí najde cestu do haly na zápasy play-off a budou nás hnát za splněním společného cíle.“

Jiří Vokoun, hráč Olympiku: „V dnešním utkání se ukázala kvalita Sparty. I přes to, že nám chybělo dost hráčů, jsme chtěli uhrát lepší výsledek než 22:5. Jediná pozitivní věc, co mě napadá, je 5 vstřelených gólů.“

AC Sparta Praha vs. SK Olympik Mělník 22:5 (9:2)

AC Sparta Praha: Gerčák (Vahala) – Drahovský, Vnuk, Seidler (C), D. Cupák – Wilde, Novak, Angellot, Grbeša – Hora, Křivánek

SK Olympik Mělník: Mareš (21. Jenč) – Gabčo, Vobořil, Vokoun (C), Mažári – Babovák, Šuba, Němec, Nečas – Martinec, Lehner, Demeter

Branky: 3. Seidler (D. Cupák), 6. Seidler (D. Cupák), 6. D. Cupák (Vnuk), 10. Angellot (Wilde), 11. D. Cupák (Drahovský), 12. Vokoun (vla.), 16. Novak (Angellot), 16. Vnuk, 17. Drahovský (Seidler), 23. Nečas (vla.), 23. Křivánek (Seidler), 23. Drahovský, 23. Křivánek (Drahovský), 26. Vnuk (Novak), 27. Drahovský (Křivánek), 30. Wilde (Grbeša), 31. Wilde (Angellot), 31. Seidler (D. Cupák), 32. Vnuk (Seidler), 33. D. Cupák (Vnuk), 37. Křivánek (Drahovský), 38. Drahovský (Seidler) – 11. Vobořil (Mažári), 17. Lehner, 29. Vobořil (Mažári), 30. Vokoun (Vobořil), 39. Nečas

Karty:   17. Babovák (MEL)